A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Turpinās jaunu organizācijas modeļu izmēģinājumi Vienības laukumā

Turpinās jaunu organizācijas modeļu izmēģinājumi Vienības laukumā

No 13.maija tiks ieviestas izmaiņas pašreizējā satiksmes kustībā Vienības laukumā. Lūdzam visus satiksmes dalībniekus ievērot uzstādītās ceļa zīmes!

Lai Vienības laukumu padarītu par iedzīvotājiem un pilsētas viesiem patīkamu atpūtas vietu un lietderīgi izmantojamu publisko telpu, līdz maija beigām notiek laukuma iekārtojuma un satiksmes organizācijas izmēģinājumi.

Izmaiņas tiks ieviestas pēc piedāvātā modeļa darbības analīzes, kuras laikā veikta satiksmes intensitātes novērošana dažādos dienas laikos, lai noteiktu kādi ir autovadītāju visbiežāk izmantotie manevri, braucot cauri Vienības laukumam.

Analizējot pagriezienu pa kreisi no Vaļņu ielas uz Lenču ielu, secināts, ka autovadītāji to izmanto diezgan reti. Bīstamas situācijas rada autovadītāji, kas, iebraucot laukumā no Lenču ielas, brauc tuvāk kādreizējā apļa vidum, tādējādi nonākot pretējā virziena joslā. Tāpat daļa autovadītāju mēģina veikt kreiso pagriezienu uz L.Skolas ielu, vai nu to darot neatļauti, vai mēģinot apgriezties braukšanai pretējā virzienā Podnieku ielas krustojumā. Kopumā daudzās atļauto manevru iespējas ierobežotajā telpā padara satiksmes organizāciju grūti uztveramu.

Pēc veiktajiem novērojumiem noteikts, ka no Vaļņu ielas pa kreisi pagriezties vairs nebūs ļauts, varēs nogriezties tikai pa labi uz Valmieras ielu un Raunas ielu. Turpmāk uz Lenču ielas un L.Skolas ielas no Vaļņu ielas varēs nokļūt, braucot pa Valmieras ielu līdz vecajam ugunsdzēsēju depo jeb topošajam restorānam “Kest” Valmieras ielā 1, tad veicot pagriezienu braukšanai pretējā virzienā un braucot atpakaļ pa Valmieras ielu līdz Vienības laukumam. Tas nozīmē, ka tiks atjaunota lokveida kustība, tikai nevis Vienības laukuma centrā, bet pa Valmieras ielu.

Lokveida kustības shēma aplūkojama ŠEIT.

Pie Uzvaras bulvāra pa kreisi nogriezties nebūs ļauts, jo šeit pagriezienu no Valmieras ielas uz Uzvaras bulvāri veic sabiedriskā transporta autobusi, krustojums ir grūti pārredzams un pagriezienu trajektorijas ir asas. Veicot pagriezienu pie vecā ugunsdzēsēju depo, šādu sarežģījumu nav.

Turpmāk Valmieras un Lenču ielas krustojumā priekšroka būs autovadītājiem, kas krustojumā iebrauks no Valmieras ielas. Uz Lenču ielas tiks uzstādīta zīme “Dodiet ceļu”. Šāda satiksmes organizācija ir atbilstošāka kustībai pa apli, turklāt uz Valmieras ielas ir ievērojami lielāka automašīnu satiksmes intensitāte nekā uz Lenču ielas.

Karti ar satiksmes organizācijas izmaiņām aplūko ŠEIT.

Iekārtojuma izmēģinājumi notiek, lai pilsētas centrā līdzās Cēsu simbolam, Uzvaras piemineklim, esošo Vienības laukumu padarītu par pieejamu un lietderīgi izmantojamu pilsētas laukumu. Jau šobrīd laukumu labprāt izmanto tūristi un tūristu grupas, lai fotografētos pie Uzvaras pieminekļa, kā arī gājēji, par spīti tam, ka pagaidām nav ticis veidots laukuma labiekārtojums. Laukuma iekārtojuma un satiksmes organizācijas izmaiņas būs spēkā līdz 31.maijam.

Ikviens satiksmes dalībnieks – autovadītājs, gājējs, riteņbraucējs u.c. – aicināts paust savu viedokli par jauna satiksmes organizācijas modeļa izmēģinājumu Vienības laukumā, aizpildot aptauju ŠEIT

Aicinām iedzīvotājus un pilsētas viesus izmantot laukumu arī kā atpūtas vietu un sniegt viedokli, kādu to vēlas redzēt!

Publicēšanas datums: 2019. gada 10. maijs  

Komentāri

Saiva 2019-05-13 16:56:31 Man ir tā iespēja uz jaunizveidoto "laukumu" raudzīties no augstāka skatpunkta , un varu secināt , ka brauktuvei ir atstāta ļoti šaura josla. Lielāka gabarīta transporta līdzekļiem ir ļoti grūti izlocotīties pa šo labirintu . Kur nu vēl iebraucējiem un tūristiem , kuri pilsētu nepazīst. Norāžu uz Rīgu vai Limbažiem nav . Viņi ir burtiski iebāzsti maisā ! Riņķo , riņķo , un atkal ir vecajā vietā ! Varu tikai tekt , ka mūsu pilsēta ir kā lamatas iebraucējam . Iekšā tu esi , un ārā netiec !

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt