A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Turpinās Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolas modernizācija

Turpinās Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolas modernizācija

Turpinās Eiropas Savienības fonda projekta Nr. 8.1.3.0/17/I/003 “Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolas modernizācija” īstenošana. Projekta mērķis ir modernizēt Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolu, nodrošinot mācību vides atbilstību tautsaimniecības nozaru attīstībai un uzlabojot profesionālās vides pieejamību.

Šobrīd mācību procesa modernizācijai un jaunas programmas “Telekomunikāciju tehniķis” ieviešanai ar ERAF līdzfinansējumu iepirktas pirmās iekārtas un nepieciešamais aprīkojums.

Kā stāsta CTDV direktora vietnieks IKT jomā Aleksandrs Ļubinskis: “Īstenojot šo projektu skola paplašina savu piedāvājumu tehnoloģiju nozares jomā un  īstenos jaunu modulāro profesionālās izglītības programmu “Telekomunikāciju tehniķis”, kurai šobrīd konkurence ir vēl tikai vienā mācību iestādē Latvijā. Iegādātais aprīkojums ir ļoti plaša spektra un ir atbilstošs, lai īstenotu šobrīd aktuālu mācību programmu. Jaunieši, kas izdarīs izvēli par labu šai mācību programmai, ne vien mācīsies labi aprīkotā un mūsdienīgā vidē, bet arī iegūs pieprasītu un nākotnē aizvien aktuālāku profesiju. Skolai šis ir nozīmīgs solis attīstības stratēģijas īstenošanā un sava nosaukuma attaisnošanā. Paralēli šogad skolā mācības uzsācis pirmais programmēšanas tehniķu kurss, kas ir radniecīga profesija iepriekš minētajai un tādejādi skaidri iezīmē skolas plānus nozares aptveršanā.”

Projekta realizēšana ir būtisks ieguldījums Cēsu novada un Vidzemes reģiona izglītības un uzņēmējdarbības veicināšanā, jo skola kvalificētus speciālistus sagatavos atbilstoši darba tirgus prasībām. Jaunā telekomunikāciju tehniķa specialitāte ļaus piesaistīt jaunus skolēnus Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolai.

Projekta gaitā paredzēts uzbūvēt arī dienesta viesnīcu ar 128 papildu vietām Valmieras ielā 19, Cēsīs, veidojot vienotu mācību kompleksu. Nodrošinot dienesta viesnīcas atrašanos blakus skolai, ieguvums būs pabeigts, vienots komplekss, kur labiekārtotā teritorijā pašā pilsētas centrā, piecu minūšu attālumā no stacijas un autoostas atradīsies gan mācību, gan darbnīcu korpusi, gan mūsdienīgi aprīkota viesnīca.

Projekta kopējās izmaksas ir 2 811 001.61 EUR, no tām attiecināmās izmaksas ir 1 698 324.71 EUR, t.sk. ERAF finansējums 1 443 576.00 EUR un nacionālais finansējums 254 748.71 EUR (t. sk. valsts budžeta dotācija pašvaldībām 63 687.17 EUR un Cēsu novada pašvaldības finansējums 191 061.54 EUR).
Publicēšanas datums: 2018. gada 13. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt