A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Turpinās cepuru šūšanas projekta aktivitātes Vaives Amatu mājā

Turpinās cepuru šūšanas projekta aktivitātes Vaives Amatu mājā

Ceļā uz Latvijas simtgadi Nacionālais kultūras centrs organizē iniciatīvu “Katram savu tautastērpu”, kura mērķis ir stāstīt par tautastērpa rašanās, valkāšanas, darināšanas tradīcijām un aicināt katram latvietim veidot savu tautastērpu. Arī biedrības “Lauku sieviešu atbalsta grupa “Vaive”” dalībnieces vēlas saposties Latvijas simtgadei un turpināt sava tautastērpa izgatavošanu. Pagājušajā gadā sievietes izgatavoja tautiskos linu kreklus baltajā izšuvumu tehnikā un šogad auž tautiskos brunčus.

Biedrība iesniedza Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2018.gada projektu konkursam pieteikumu “Etnogrāfiskās Vidzemes sievu cepures (izšūtās)” un ieguva finansiālu atbalstu. No maija mēneša Vaives amatu mājā ir uzsākta projekta realizācija. Daiļamatu meistares Dagnijas Kupčes vadībā ir veikta esošo, saglabāto etnogrāfisko Vidzemes sievu cepuru izpēte muzeju fondos un privātkolekcijās. Paveikta pareizo materiālu izvēle un sagāde.

Plānots dalībniecēm līdz š.g. decembrim izšūt un sašūt katrai savu cepuri. Pirmās divas Vidzemes sievu etnogrāfiskā cepures ir izgatavotas un pārējās dalībnieces centīgi turpina darināt savas galvas rotas. Cepuru darināšanas process nodarbību dalībniecēm sniegs gandarījumu par savām spējām, garīgo bagātinājumu, finanšu līdzekļu ietaupījumu, lietderīgu brīvā laika pavadīšanu un savstarpējo komunikāciju.

Ar savām rokām izgatavojot pilnu tautas tērpa komplektu, rokdarbnieces saglabā, pārmanto un popularizē Latvijas kultūras mantojumu.

Informāciju sagatavoja Valda Zaļaiskalna

Publicēšanas datums: 2018. gada 16. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt