A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Svinīgi atklāta unikāla asfalta seguma velotrase

Svinīgi atklāta unikāla asfalta seguma velotrase

Ceturtdien, 1.jūnijā, blakus Maija parkam atklāta unikāla, multifunkcionāla asfalta velotrase, kas ir tikai otrs šāda veida objekts Latvijā. Trase ir Cēsu aktīvās atpūtas papildinājums un to var izmantot jebkura vecuma un sportiskās sagatavotības cilvēki.

Asfalta velotrases ir viens no pēdējos gados iecienītākajiem pilsētvides aktīvās atpūtas risinājumiem visā pasaulē. Popularitāti vairo fakts, ka trases ir ļoti multifunkcionālas – tās iespējams izmantot ar dažādiem pārvietošanās līdzekļiem, piemēram, kalnu vai pilsētas velosipēdiem, BMX velosipēdiem, longbordiem, skrituļslidām, skrituļdēļiem, skrejriteņiem. Šīs trases pulcē ne tikai ekstrēmā velosporta profesionāļus, bet arī bērnus un pieaugušos, kuri grib attīstīt savas braukšanas prasmes, koordināciju un vienkārši jautri pavadīt laiku, braucot pa dažāda izmēra kalniņiem, virāžām un tramplīniem.

Darbs pie Cēsu velotrases projekta tika uzsākts pērn rudenī un noslēdzās šonedēļ ar dabīgā zāles seguma ieklāšanu. Turpmākajās dienās tiks veikti trases apkārtnes labiekārtošanas darbi. Tomēr šī trase jau ir pierādījusi, ka cēsniekiem tā ir vajadzīga un iecienīta, jo tās izmēģinātāji uz celiņa metās, kad vēl būvlaukumam apkārt bija žogs.Svinīgajā atklāšanas pasākumā projekta attīstītājs un uzņēmuma SIA “BSA Projects” valdes priekšsēdētājs Jānis Jansons pateicās Cēsu novada pašvaldībai par sadarbību trases tapšanas gaitā. Tāpat uzsvēra, ka šādi pilsēta dzīvo līdzi laikam, pierādot, ka viņiem rūp, lai ikkatram cēsniekam būtu aktīvās atpūtas iespējas.

Trase dažādo fizisko aktivitāšu klāstu, ko Cēsis var piedāvāt sportiskas atpūtas piekritējiem. Protams, tāpat kā skeitparkā, arī šeit būtiski, lai apmeklētāji ievērotu drošības noteikumus un izmantotu atbilstošu ekipējumu.

Kopējā līguma summa ir 41803,95 eiro bez PVN. Velotrase ir aptuveni 175 metrus gara un vismaz divus metrus plata. Kopskaitā trasē ir vismaz 30 pacēlumu ar augstuma starpībām no nulles līdz 120 cm.

Publicēšanas datums: 2017. gada 1. jūnijs  

Komentāri

2017-06-02 10:12:19 Cēsu pašvaldība varētu arī par to padomāt, lai veloceliņš Cēsis- Priekuļi būtu asfaltēts visā garumā.

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt