A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Satiksmes organizācijas izmaiņas Vienības laukumā

Satiksmes organizācijas izmaiņas Vienības laukumā

No 28.aprīļa uz laiku tiks mainīta satiksmes organizācija Vienības laukumā.

Daļa Vienības laukuma tiks norobežota, un satiksme vairs nenotiks pa rotācijas apli. Norobežotajā laukuma daļā tiks izstādīti Koka dienu laikā tapušie objekti. Izmaiņas būs spēkā mēnesi – līdz 31.maijam. Laukuma pārkārtošana notiks svētdienas vakarā pēc Latvijas Valsts mežu kalnu divriteņu maratona sacensību noslēguma.

Pašlaik Vienības laukumā transportlīdzekļu kustība notiek pa rotācijas apli, taču šobrīd satiksmes organizācija pilsētas sirdī ir mulsinoša kā pilsētas viesiem, tā arī iedzīvotājiem. Lai satiksmes organizāciju padarītu saprotamāku un vieglāku un pilsētas centrā iegūtu vairāk brīvi pieejamas un izmantojamas publiskās telpas, Vienības laukums no apļa pārtaps par krustojumu.

Laukuma lielākā daļa būs slēgta satiksmei un norobežota. Tiks izveidotas divas jaunas gājēju pārejas posmā starp Vaļņu ielu un Lielo Skolas ielu, kā arī uz Valmieras ielas līdzās Raunas ielai. Tās ļaus gājējiem laukumu šķērsot ātrāk un ērtāk nekā līdz šim.

No Vaļņu ielas izmaiņu laikā autovadītājiem būs iespējams nogriezties pa labi uz Valmieras ielu un Raunas ielu un pa kreisi uz Lenču ielu. Galvenais ceļš būs auto, kas brauks no Lenču ielas, savukārt uz Vaļņu ielas, Lielās Skolas ielas un Valmieras ielas tiks saglabātas ceļa zīmes “Dodiet ceļu”.

Lai no Vaļņu ielas iebrauktu vecpilsētā, autovadītājiem krustojumā Vienības laukumā būs jāgriežas pa labi uz Valmieras ielas, tad pa Valmieras ielu jābrauc līdz Uzvaras bulvārim, kur būs jānogriežas pa kreisi, un jābrauc pa Valmieras ielu pretējā virzienā gar “Hotel Cēsis”, krustojumā Vienības laukumā būs jāgriežas pa kreisi un tad pa labi uz Lielās Skolas ielas.

Karti ar satiksmes organizācijas izmaiņām aplūko ŠEIT.

Šādi pārkārtojot satiksmi Vienības laukumā, Cēsis pilsētas centrā iegūst plašāku publisko telpu, kurā veidot labiekārtojumu.

Satiksmes kustības izmaiņas Vienības laukumā tiek noteiktas uz laiku, lai meklētu veiksmīgāko satiksmes organizācijas modeli.

Ikviens satiksmes dalībnieks – autovadītājs, gājējs, riteņbraucējs u.c. – aicināts paust savu viedokli par jauna satiksmes organizācijas modeļa izmēģinājumu Vienības laukumā, aizpildot aptauju ŠEIT.

Publicēšanas datums: 2019. gada 25. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt