A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Sāks Cēsu stadiona rekonstrukciju

Sāks Cēsu stadiona rekonstrukciju

Šodien, parakstot līgumu starp Cēsu novada pašvaldību un PS “RERE VIDE 1”, dota zaļā gaisma ilgi gaidītajiem Cēsu pilsētas stadiona pārbūves un modernizācijas darbiem.

Kā apstiprināja būvuzņēmēja pārstāvji, darbi tiks sākti maksimāli ātri, kā pirmos šogad veicot zemes darbus, kas saistīti ar rakšanu un komunikāciju izbūvi, kamēr to ļaus laikapstākļi.

Darbu pirmā kārta, izbūvējot zonas vieglatlētikai, futbolam, pludmales un klasiskajam volejbolam, basketbolam, āra trenažieriem, kā arī rotaļu laukumu, ilgs 12 mēnešus. Pēcāk otrajā kārtā tiks izbūvētas tribīnes, bet trešajā – laukums florbolam un slidotavai. Rekonstrukcijas darbos iekļauta arī apgaismojuma izbūve.

“Tas ir ilgi gaidīts objekts cēsniekiem, un prieks, ka tas no sapņa nu pārtaps par realitāti,” akcentē Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, piebilstot, ka “stadionā nekādi modernizācijas darbi nav notikuši teju 40 gadus, tāpēc ir gandarījums, ka būvuzņēmējs gatavs sākt darbus pēc iespējas plašāk, lai objektu nodotu laikus – nākamā gadā”.

Kā zināms, būvniecības konkursa rezultāti tika pārsūdzēti, taču Iepirkumu uzraudzības birojs pārsūdzības neatzina par pamatotām un atļāva slēgt līgumu. Ja šādas aizkavēšanās nebūtu bijis, darbus būtu bijis iespējams sāt jau augusta sākumā.

Kā komentēja objekta būvuzraugs Māris Jurēvičs, galvenais stadiona būvniecībā esot precizitāte, un pieredze ar līdzīgiem objektiem esot gūta jau Saldū un citviet Latvijā. “Stadionu jābūvē kā torti – pa slāņiem un akurāti. Tad tas nesīs prieku, sportisti negūs traumas, un, kārtīgi ekspluatēts, stadions kalpos ilgi,” uzsvēra būvuzraugs.

Celtniecības kopējās izmaksas ir 2,8 miljoni eiro, kam piesaistīts 1,5 miljonu eiro valsts līdzfinansējums.

Stadions kalpos arī kā dažādu valsts sektoru treniņu bāze, kurā fizisko sagatavotību varēs uzlabot gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Cēsu depo darbinieki, gan Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas mācībspēks un audzēkņi, kā arī Cēsu 27.kājnieku bataljona zemessargi.

Stadiona rekonstrukcija tiks veikta tā, lai tas atbilstu starptautiskajām vieglatlētikas stadiona prasībām. Tajā būs seši skriešanas celiņi pa esošo 400 metru apli, kā arī astoņi celiņi 100 metru taisnē. Celiņu segums būs veidots no gumijas granulu sistēmas. Futbola laukuma segums arī būs sintētisks un atbilstošs UEFA standartiem.

Stadionu papildinās arī citu vieglatlētikas disciplīnu sektori ar iespējām veikt augstlēkšanas, kārtslēkšanas, tāllēkšanas, trīssoļlēkšanas un lodes grūšanas disciplīnas.

Taču, ņemot vērā dažādu sporta viedu popularitāti cēsnieku vidū, stadionā būs arī atsevišķs īpaši izbūvēts sektors pludmales volejbolam un pludmales tenisam ar paaugstinātu žogu. Sektorā paredzēti četri laukumi, no kuriem trīs būs izmantojami treniņiem, bet viens laukums, pie kura tiks izvietotas arī mobilās tribīnes, - sacensībām.

Tāpat sporta piedāvājuma klāstu papildinās divi universālie laukumi ar gumijas granulu segumu, uz kura būs marķējumi, lai uz tiem varētu spēlēt gan basketbolu, gan klasisko volejbolu. Viens no tiem paredzēts treniņiem, bet viens – sacensībām. Tam blakus būs mobilās tribīnes. Laukumi būs aprīkoti ar visu nepieciešamo – groziem, tīkliem u.c. aprīkojumu, kas būs mobils un noņemams.


Informāciju sagatavoja:
Cēsu novada pašvaldības
Komunikācijas nodaļas vadītājs
Kārlis PotsPublicēšanas datums: 2016. gada 22. septembris  

Komentāri

fbg765 2016-09-27 17:59:18 "Tajā būs seši skriešanas celiņi pa esošo 400 metru apli, kā arī astoņi celiņi 100 metru taisnē". Kāpēc seši? 100% pēc tam būs atkal jāraud par to, ka nopietnas sacensības nevar notikt, jo nav piemērots stadions. Ja taisa, tad taisa kārtīgi. Santīmu mīļotāji ibiorio...

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt