A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Rudenī plānots sākt Rīgas ielas pārbūvi

Rudenī plānots sākt Rīgas ielas pārbūvi

Šajā rudenī ar lietus ūdens kanalizācijas tīklu ierīkošanu plānots sākt Rīgas ielas pārbūvi posmā no Kases ielas līdz Līvu laukumam. Pārbūves darbus paredzēts pabeigt nākamgad.

Patlaban plānotajiem darbiem tiek izstrādāts būvprojekts, ko jāpabeidz līdz šī gada jūnijam. Būvprojektu izstrādā iepirkumā uzvarējusī projektēšanas firma SIA “Ceļu Komforts”. Būvprojekts paredz ielas braucamās daļas un gājēju ietvju pārbūvi, un veloceliņa ierīkošanu. Pēc būvprojekta akceptēšanas pašvaldība nekavējoties izsludinās iepirkumu būvniecības darbiem.

Kā uzsver pašvaldības Komunālās nodaļas vadītāja vietniece Liene Agafonova, Rīgas ielas pārbūve kalpos ne tikai infrastruktūras uzlabošanai, bet arī tam, lai Cēsu vecpilsētas centrālā iela un pārvietošanās tajā kļūtu pēc iespējas drošāka un ērtāka vismazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem – gājējiem un velosipēdistiem.

“Rīgas ielas pārbūvi Cēsis un cēsnieki ir pelnījuši jau sen. Šī senā vecpilsētas iela ir nenoliedzama pilsētas vizītkarte, un tās tehniskais un vizuālais stāvoklis ik gadu kļuva sliktāks, tāpēc prieks, ka varam šogad sākt šo projektu, lai situāciju kardināli mainītu uz labo pusi,” akcentē Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, piebilstot “protams, pārbūves darbi tik šaurā telpā, kāda ir vecpilsēta, radīs pārejošas neērtības, toties varēsim sagaidīt Latvijas simtgadi ar skaistu un sakoptu Cēsu vecpilsētas galveno ielu”.

Rīgas ielas posma pārbūves pamatkoncepcija ir ielas vienvirziena kustības saglabāšana, vienlaikus maksimāli nodrošinot labvēlīgus apstākļus kājāmgājējiem un velobraucējiem. Tas tiek panākts, samazinot braucamo zonu līdz nemainīgiem trīs metriem visā ielas garumā, kā arī izveidojot iesegumā iemarķētu atsevišķu velo joslu. Tāpat vietās, kur to atļauj ielas gabarīti, paralēli braukšanas virzienam, tiks ierīkotas automašīnu stāvvietas divu metru platumā, un pārējā atlikusī ielas daļa tiks izmantota ietvju paplašināšanai. Gājēju ērtībai ielu krustojumos uz braucamās daļas tiks veidotas paaugstinātas ietves.

Lai izvairītos no līdzšinējās, nereti haotiskās automašīnu novietošanas šajā Rīgas ielas posmā, automašīnu apstāšanās vietas tiks marķētas. Respektējot vecpilsētas vēsturisko statusu kā arī gājējus un velosipēdistus, kuriem šajā pilsētas daļā ir priekšroka pār citiem satiksmes dalībniekiem, kā arī ņemot vērā ielas mainīgos gabarītus, pārbūves rezultātā samazināsies kopējais automašīnu apstāšanās vietu skaits.

Būvniecību plānots veikt divos etapos. Pirmajā etapā - no Kases ielas līdz Rožu laukumam (ieskaitot jau izbūvēto posmu). Otrajā etapā – no Rožu laukuma līdz Līvu laukumam, atbilstoši pārkārtojot transporta plūsmas.

Rīgas ielas pārbūves skice nr.1. Rasējuma horizontālais plānojums

Rīgas ielas pārbūves skice nr.2. Rasējuma horizontālais plānojums

Iedzīvotāji, kuri vēlas sniegt savus komentārus par Rīgas ielas pārbūvi, aicināti izmantot tiešsaistes saziņas platformu novada mājaslapā: http://www.cesis.lv/lv/cesu-novads/vestule-pasvaldibai

Jau laicīgi, maijā, pirms būvniecības iepirkuma izsludināšanas, pašvaldība organizēs tikšanos ar Rīgas ielas uzņēmējiem, lai vienotos par klientu un piegādes transporta netraucētu piekļuvi tirdzniecības vietām, lai salāgotu uzņēmējdarbības un Rīgas ielas pārbūves darbu veicēju intereses un vajadzības.

Publicēšanas datums: 2016. gada 26. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt