A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » RTU Cēsu filiāles pagalmā radīta vieta ielu mākslai

RTU Cēsu filiāles pagalmā radīta vieta ielu mākslai

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Cēsu filiāles pagalmā piektdien, 21.oktobrī, tika atklāta vieta ielu mākslai, radošiem cilvēkiem dodot  iespēju veidot ielu mākslas objektus un īstenot savu māksliniecisko potenciālu, līdzdarbojoties pilsētas vides dažādošanā un radot iedzīvotājiem un pilsētas viesiem interesantu telpu.

«Esam radījuši vietu, kur jaunieši un citi radoši cilvēki var nodarboties ar ielu mākslu, kas arvien vairāk ienāk pilsētvidē un kļūst par neatņemamu mūsdienu pilsētas sastāvdaļu. Cēsīs ir daudz cilvēku, kuri nodarbojas ar mākslu un  savu radošo potenciālu varētu īstenot ārpus tradicionālās mākslas formām. Esam ļoti gandarīti, ka Cēsu pilsētas dome atbalstīja mūsu iniciatīvu un sniedz nozīmīgu ieguldījumu projekta īstenošanā,» saka RTU Cēsu filiāles direktors Alvis Sokolovs.

Lai veicinātu izpratni par kvalitatīvu ielu mākslu, projekta laikā norisinājās radošā darbnīca ielu mākslinieka Daiņa Rudens vadībā. Viņš kopā ar Cēsu Mākslas skolas absolventiem un skolēniem izveidoja pirmo sienas gleznojumu.

Šī mākslai atvēlētā vieta ir plānota laikā mainīga – katrs mākslinieks var papildināt, radīt savu mākslas darbu jau esošo vietā, tādējādi pārvēršot šo vietu par dinamisku mākslas telpu. Katrs apmeklētājs var pēc savas iniciatīvas ienest jaunas radošas idejas un mākslas objektus telpā.

Projekts tapis sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldības projektu «Sabiedrība ar dvēseli».

Sākot no 24.oktobra jebkurš var doties iemēģināt savu roku ielu mākslā (pašam jāņem savi materiāli).

Publicēšanas datums: 2016. gada 24. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt