A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Rit "Cēsis 811 - Svinam ar garšu!" svētku kulminācijas diena

Rit "Cēsis 811 - Svinam ar garšu!" svētku kulminācijas diena

Rit “Cēsis 811” otrā diena, un svētki tuvojas savai kulminācijai – gājienam un salūtam vēlāk vakarā.

Jau agri no rīta cēsniekus un svētku viesus modināja pūtēju orķestris “Cēsis” savā īpašajā orķestrmobīlī, lai visi varētu sagatavoties lieliskai un piepildītai svētku dienai.

Maija parkā ikvienu sagaida gardi pārsteigumi gastronomiskā mistērijā “Parks uz paplātes”, bet Rožu laukumā var pievienoties brangiem siera un alus svētkiem. Cēsu skeitparkā var vērot aizraujošas “Dynami:t Jam” sacensības.
Pie Vidzemes koncertzāles “Cēsis” mūzikas gardēžus lutina vokālo ansambļu, koru un kamermūzikas priekšnesumi, savukārt Sv.Jāņa baznīcā gaidāms zvanu mūzikas koncerts, kas noslēgs 1.Starptautisko zvanu festivālu, kura radošās darbnīcas šodien notiek estrādē Ķiršu ielā.Vecpilsētas ielās norisinās apjomīgs amatnieku tirdziņš, kas šogad pulcē 400 tirgotāju, bet Pils dārzā īsteni viduslaicīgā atmosfērā notiek vēsturiskais Hanzas tirgus. Pils laukumā turpinās Cēsu modes skates, kur savas tērpu kolekcijas rāda septiņi Cēsu apģērbu zīmoli un jaunie modes mākslinieki.

Cēsu Pils parkā turpinās bezmaksas rokmūzikas festivāls “Fono Cēsis”, uz kura skatuves šodien kāpj Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas džeza ansamblis, Imants Daksis, “Comedy Latvia”, “Fish Art”, “Čipsis un Dullais”, “All Day Long”, Edavārdi, Roberts Gobziņš un “Resnie Putni”.

Vakarā plkst.22.30 no Vidzemes koncertzāles sāksies tradicionālais Lukturu gājiens uz Pils parku, kur tiks apbalvots “Gada Cēsnieks 2017” un notiks svētku salūts. Uguņošana sāksies ap plkst.23.00 un tā šoreiz notiks neierastā vietā – virs Cēsu pils, līdz ar to tā būs vērojama no jebkuras vietas pilsētā.PILNA SVĒTKU PROGRAMMA

Vērienīgos svētkus atbalsta AS “Cēsu alus” un projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)” Hanzas savienības mantojuma iedzīvināšanai mūsdienās, sadarbojoties 11 Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas partneriem, kas tiek īstenots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas 2014-2020 atbalstu. Svētku norise iekļauta Eiropas gastronomijas reģiona “Rīga – Gauja” aktivitāšu ritējumā.
Cēsis dibinātas 1206.gadā un ir trešā vecākā pilsēta Latvijā.

Publicēšanas datums: 2017. gada 22. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt