A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Rekords planētas šķērsošanai ar velosipēdu Cēsīs varētu finišēt 11.novembrī

Rekords planētas šķērsošanai ar velosipēdu Cēsīs varētu finišēt 11.novembrī

Pīters Adams Smits, velobraucējs no Liverpūles, kurš šodien plkst.7 startēja no Vienības laukuma Cēsīs, lai veiktu Ginesa rekordu, apbraucot apkārt zemeslodei mazāk nekā 100 dienās, rekordu varētu noslēgt pēc 95 dienām – 11.novembrī.

Kā pastāstīja Pītera atbalsta komandas pārstāve Aleksandra Brizgalova, šāda sakritība, rekordistam finišējot Cēsīs Lāčplēša dienā būtu skaista, bet galvenais tomēr esot finišēt. Arī dažas dienas vēlāka rekorda sasniegšana prieku nesabojātu, jo, piemēram, 14.novembrī ir Pītera dzimšanas diena. Un arī šodiena, 11.augusts, ir zīmīga, jo tā ir viņa kāzu gadadiena.

Aleksandra, smejoties atzīst, ka, visticamāk, lai Cēsīs finišētu novembrī, velosipēdam būs nepieciešams arī ziemas riepu komplekts – tie papildus tiks piegādāti visa maršruta gaitā, jo iepriekšējo rekordu pieredze rāda, ka, lai šķērsotu zemeslodi, nepieciešami četri riepu komplekti.

Pēc viņas teiktā, starta vietai bijuši vairāki varianti – gan Berlīne Vācijā, gan Poznaņa Polijā, bet viņa kā cēsniece uzstājusi, ka jāstartē Cēsīs. “Var teikt, ka Cēsis izkonkurēja Berlīni,” smaidot uzsver Aleksandra, piebilstot, ka “ir ļoti patīkami būt Cēsīs – cilvēki nāk klāt un novērtē to, ka rekordu sākam no Cēsīm. Šis notikums nes Cēsu vārdu pasaulē, un, kas svarīgi, Cēsis būs ierakstītas Ginesa rekordu grāmatā. Man pašai prieks, ka varam ceļu sākt šeit un ka cilvēki ir tik ļoti atsaucīgi – tikai divu dienu laikā mums ir sniegta liela palīdzība”.

Pilsētas centrālo laukumu Pīters atstāja, cēsnieku gaviļu pavadīts. Arī vairāki interesenti uz velosipēdiem un Pašvaldības policijas eskorts ar ieslēgtām bākugunīm pavadīja viņu līdz pilsētas robežai.Komentējot cilvēku bažas par to, vai tik lielu distanci iespējams veikt 100 dienās, Aleksandra akcentē, ka atbalsta komanda viņam tic, un arī fizisko pārbaužu rezultāti laboratorijā Londonā to apstiprina. “Viss ir galvā – pašam sev jānotic. Un tā arī bija galvenā problēma pirmajās divās nedēļās – mums bija ļoti daudz sliktu dienu ar visdažādākajām ķibelēm. Līdz ar to Pītera domāšana ietekmēja arī viņa sniegumu un veselību,” stāsta Aleksandra.

Šodien Pīteram paredzēts šķērsot Latvijas-Krievijas robežu, kam sekos ceļš cauri Krievijai, Kazahstānai, Ķīnai un Honkongai, kur tiks atstāts atbalsta komandas auto, tālāk ar lidmašīnu notiks pārcelšanās uz Austrāliju, Jaunzēlandi un pēcāk ASV, savukārt pēdējais posms sāksies Portugālē, braucot pa Eiropu augšup un finišējot Cēsīs.

Kā ziņots, pirmais šī rekorda mēģinājums sākās pirms divām nedēļām, kad komanda startēja no Skotijas pilsētas Damfrīsas, kur pašlaik dzīvo Pīters. Šo divu nedēļu laikā viņiem nācās saskarties ar vairākām problēmām, kas tika risinātas uzreiz pēc to parādīšanās. Tomēr katra jauna problēma nozīmēja arī attālināšanos no rekorda sasniegšanas, ko apgrūtināja arī kārtējā Pītera ceļa trauma, pēc kuras viņš tika hospitalizēts un pēc ārstu norādījuma bija spiests atpūtināt savu celi un izlaist vairākas dienas. Tādēļ tika pieņemts lēmums par atkārtotu startu, lai rekordu varētu sasniegt vēl esošajos Krievijas un Ķīnas vīzu termiņos.

Komandas "Lap the Planet 2015" aktualitātēm iespējams sekot līdzi projekta mājaslapā kā arī sociālo tīklu kontos TwitterFacebook un Instagram.

Informāciju sagatavoja:
Cēsu novada pašvaldības
Komunikācijas nodaļas vadītājs
Kārlis PotsPublicēšanas datums: 2015. gada 11. augusts  

Komentāri

Marina 2015-08-11 20:56:03 Es ļoti ticu, ka viss izdosies. Cēsis rullē
Marina Brizgalova 2015-08-11 21:01:31 Es ļoti mīlu savu pilsētu, un es mēģināšu darīt visu, lai Cēsu vārds skanētu Lap the planet. I love this town

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt