A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » PVD pārbaude Profesionālajā vidusskolā – pašvaldības iniciēta; pārkāpēja rīcību izvērtēs

PVD pārbaude Profesionālajā vidusskolā – pašvaldības iniciēta; pārkāpēja rīcību izvērtēs

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) veiktā pārbaude, kuras rezultātā tika atklāti pārkāpumi Cēsu Profesionālās vidusskolas ēdnīcu apsaimniekojošā uzņēmuma darbībā notika pēc Cēsu novada pašvaldības lūguma. Lēmumu par tālāko sadarbību ar uzņēmumu pašvaldība pieņems pēc tā paskaidrojumu uzklausīšanas.

Kā ziņo PVD, pārbaudē konstatēti “zaļā iepirkuma” prasību pārkāpumi – vietējas izcelsmes pārtikas produkti aizstāti ar citu valstu izcelsmes produktiem, “zaļās karotītes” produktu vietā izmantoti produkti, kam “zaļā karotīte” piešķirta nav.

Pašvaldībai vairākkārtīgi bijušas aizdomas par konkrētā ēdinātāja izmantotajiem produktiem, un par to brīdināts arī uzņēmums. Taču, nesekojot rīcībai, pašvaldība oficiāli lūdza PVD veikt pārbaudi.

Tūlīt pēc pārbaudes rezultātu saņemšanas Cēsu novada pašvaldības administrācijas vadītājs Jānis Goba nosūtīja vēstuli ēdinātājam, pirmkārt, pieprasot skaidrojumu par radušos situāciju, kas jāsniedz līdz 22.martam, un, otrkārt, pieprasot plānu, kā konstatētos pārkāpumus plānots novērst.

Pašvaldības vadība tiksies ar ēdinātāju pārstāvjiem 23.martā un pēc tam pieņems lēmumu par tālāko rīcību. Patlaban ir skaidrs – ja ēdināšanā nav tikuši izmantoti noteiktās izcelsmes produkti, tad tas ir iepirkuma līguma pārkāpums.

Arī pārējās Cēsu novada izglītības iestādes, kas izmanto konkrētā ēdinātāja pakalpojumus, ir brīdinātas par pārbaudes rezultātiem. Lai novērstu šādu starpgadījumu iespējamību, šīs izglītības iestādes ne vien veiks ēdiena kvalitātes pārbaudi (kas tiek veikta ikdienā), bet arī produktu izcelsmes pārbaudi.

Papildus pārkāpumu konstatēšanas rezultātā ēdinātājam, protams, būs jāsniedz papildus skaidrojumi.

Informāciju sagatvoja:
Cēsu novada pašvaldības
Komunikācijas nodaļas vadītājs
Kārlis Pots


Publicēšanas datums: 2016. gada 9. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt