A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Publiskā apspriešana par apstādījumu izmaiņām Stacijas laukumā

Publiskā apspriešana par apstādījumu izmaiņām Stacijas laukumā

Jau šovasar Cēsīs sāksies vērienīga Stacijas laukuma rekonstrukcija, kuras laikā laukums tiks modernizēts un pielāgots autoostas vajadzībām, uzlabojot pasažieru ērtību un drošību.

Aicinām iedzīvotājus no 7.marta līdz 11.martam piedalīties publiskajā apspriešana par apstādījumu izvietojumu Stacijas laukumā Cēsīs, projekta “Stacijas laukuma un tam piegulošo ielu rekonstrukcija Cēsīs, Cēsu novadā” realizācijai. Cēsu novada pašvaldība novērtēs iedzīvotāju ierosinājumus un idejas Stacijas laukuma attīstībai un vides iekārtošanai.

Publiskās apspriešanas aptaujas anketa 
(anonīmas aptaujas netiek ņemtas vērā)

Vizuālie materiāli ar projektēto situāciju un nocērtamajiem un stādāmajiem kokiem apskatāmi Bērzaines ielā 5, Raunas ielā 4, Kaķukrogā Vaivē pagastā, kā arī www.cesis.lv.

Apspriešanas materiāls 1
Apspriešanas materiāls 2
Apspriešanas materiāls 3


Publicēšanas datums: 2016. gada 7. marts  

Komentāri

Iveta Sproģe 2016-03-07 17:25:36 Publicētā apspriešanas saite nestrādā. Cik noprotu visus lielos kokus stacijas laukumā nozāģēs. Vai tiešām tas ir nepieciešams? Liekas ka plānojot kaut ko vispirms OBLIGĀTI ir jānozāģē visi koki, pilnīgi visi, arī tie kuri nav tik veci. Un ievietot kokus apaļās dobēs ar soliņiem apkārt šķiet nav draudzīgs risinājums kokam. To var redzēt Rožu laukumā. Kastanis nokalsts.
Cēsu novads 2016-03-07 17:47:55 Lūdzu, atjaunojiet lapu un pamēģiniet vēlreiz - visām saitēm vajadzētu strādāt.
Oskars Ušpelis 2016-03-08 06:40:35 Rožu laukuma kastanim toreiz ar traktoru apraka riņķī, izpostot saknes. Brīnums, ka viņš vispār ir dzīvs. Paši soliņi tur nav pie vainas.
Suipe Kaspars 2016-03-08 08:44:46 1. Sabiedriskās apspriesšanas organizēšana iegadoties 8.martā nes sevī sabiedrības krāpšanas pazīmes. 2. Izcērtot esošos varenos kokus laukums vasarās spēcīgi pārkarsīs. Nekādas rekreācijas tajā svelmē nesanāks. 3. Jauno "dižkoku dzelzsbetona bandāžās" lapotnes "kvalitatīvi aizsegs sab.transp.lietotāju skatu no Raunasielas uz stacijas ēku un paredzētajām pieturvietām. Tādējādi cilvēki tiks dezioretēti un ventīsies šķērsot brauktuvi bīstamās vietās. 4. Autobusu skāpināšana atpakaļgaitā iedomātajās pieturvietās ir ļoti bīstams manevrs. Gājējiem tuvojoties stacijas ēkai (steidzot uz autobusu un vilcienu) un pieturvietām no Raiņa un Raunas ielas ļaudis šķērsos laukuma brauktuves daļu tieši autobusu aklajās zonās. Rīgā tas ir iespējams jo funkcionāli ir nodalītas gājēju plūsmas no transporta un savienojoties tās ir PARALĒLAS. Kur pretim apspriešanā piestādītajā priekšlikumā plūsmas krustojās vairākkārtīgi un vispār nav analizētas. 5. Paredzētais plēstā sīkbruģa klājums Raunas ielas var kļūs par būtisku šķērsli ļaudīm kas teidz uz laukumu. 6. Esošo lielo koku lapotnes laukumu pasargā no lielajiem vējiem, nav pilsētbūvieciskās kļūdas vēja tuneļa iespējas. 7. Betona bruģis. Projektētājs nav licis sev aiz auss tādu lietu kā mitruma migrāciju konstrukcijās. Šo praksē variet izbaudīt Rīgā Barona ielas rekonstrukcijā visas ziemas laikā. Betona bruģis apledo "kvalitatīvāk" kā asfalts. Ietvju un brauktuvju sagumos pa kurām cilvēki bieži steigsies likt bruģi ir noziedzīga muļķība, paprasiet kādam kas lauzis gūžas kaulu. 7. Pasākums pašmērķīgs, nepārdomāts, tradicionāli izšķērdīgs.
Cēsu novads 2016-03-08 09:39:51 Lūgums raksta komentētājiem aizpildīt apspriešanas aptauju, jo tikai tā Jūsu viedoklis tiks ņemta vērā apspriešanas procesā.
Elīna Riemere 2016-03-08 17:01:58 Aptauju noteikti aizpildīšu, bet viens publisks komentārs arī derētu :) Mīļā pašvaldība - lūdzu, padomājiet par sievietēm augstpapēžu kurpēs, kas vēlas skaisti un graciozi apmeklēt kultūras pasākumus Cēsīs - viņām tā ir neiespējamā misija - bruģis, bruģis, bruģis!!! Pastaiga pa vecpilsētu jau ir liegta un tagad arī autoosta tiek padarīta par neieņemamu cietoksni.
Aleksandrs Grunte 2016-03-08 21:04:19 Kaut esmu vīrietis, pievienojos Elīnai Riemerei viedoklī par bruģi. Bet nav gluži tā, ka bruģis nav piemērots staigāšanai. Vnk pie mums visur liek nepareizu, PSRS tipa bruģi, kuram maliņas ir stipri nošķeltas vai noapaļotas. Rezultātā sievietes nevar paiet ar augspapēžiem, bērni un pusaudži nevar pabraukt ar skrituļslidām, un pat mazuļi ratiņos cieš - kāmēr viņus ved pa ietvēm, viņi kratās savos ratiņos kā uz vibrostenda. Vienreiz šī nebūšanās ar nepareizas formas bruģi jāizbeidz. Pareizs bruģis dod tik pat līdzenu virsmu kā asfalts. To var apstiprinnāt ikviens, kas ir bijis ceļojumos vecajā Eiropā. Aicinu sākt likt normālu bruģi kaut sākot ar šo Stacijas laukumu.
uldis mezciems 2016-03-09 14:07:17 PIECAS DIENAS SABIEDRISKAJAI APSPRIEŠANAI IR PĀRĀK ĪSS LAIKS.PAVASARĪ VAI VASARAS SĀKUMĀ TIKS IZNĪCINĀTI LIELIE KOKI.LAIKAM JAU NEVIENU NEUZTRAUC TĀDS FAKTS,KA ŠAJĀ LAIKĀ LIGZDĀS IR PUTNĒNI.PATS PROJEKTS LIEKAS ABSURDS".ATKLĀTAS LABIEKĀRTOJUMA SALAS"TIEŠI BLAKUS RAIŅA IELAI AR INTENSĪVU SATIKSMI,IT SEVIŠĶI SILTAJĀ LAIKĀ.CILVĒKI VARĒS IZBAUDĪT GAN IZPLŪDES GĀZES,GAN SAULI, GAN VĒJU.DROŠI VIEN,KA BIJA IESPĒJAMS ŠO PROJEKTU IZSTRĀDĀT SAVĀDĀK,ATSTĀJOT KAUT DAĻU KOKU,JO ZAĻO ZONU NEVAR AIZSTĀT KAUT KĀDAS SALIŅAS". SKUMJI,KA NEPROTAM NOVĒRTĒT TO,KAS MUMS JAU IR.PILSĒTAS VIESI GRIB REDZĒT NEVIS BRUĢĒTOS LAUKUMUS, BET ZAĻAS,DZĪVAS CĒSIS.NEDOMĀJU, KA ŠĪ APTAUJA KAUT KO MAINĪS.VISS JAU IR IZLEMTS. KAD TIKAI NEIZNĀK TĀ,KA PĒC 10-20 GADIEM KĀDA ATBILDĪGA AMATPERSONA TEIKS,KA VARBŪT VISU VARĒJA DARĪT SAVĀDĀK...
Signe Vanadzina 2016-03-09 14:48:12 Sveiki, anketu aizpildīju. Esmu pret. Bet man interesē cik respondentiem ir jābūt pret lai projekts tiktu pārstrādāts?!
Inese Osite 2016-03-09 19:56:02 Skumji skatīties, ka tieši vēsturiskās vērtības tiek nojauktas. Šaubos, vai Mārupes kantoris, kas šim projektam piesaistīts, izprot Cēsu pilsētas vēsturisko lomu un atbildību tās saglabāšanā. Un tik daudz nu ainavu arhitektam vajadzētu saprast, ka jebkura neitrāla krāsa ir fons uz kā izcelt apzaļumojumus. Kas šīs par šausmām izmantot daudzkrāsu bruģējumu un pataisīt vēsturisku skvēriņu par kārtējo bruģa laukumu?!
Martins Jurcins 2016-03-09 20:00:32 Te tāds baigais pesimisms. Man gan šķiet tīri smuki. Un tie koki, skumji ka izzāģēs, bet šobrīd viņi tur izskatās briesmīgi. Par augspapēdenēm - piekrītu, vajadzētu padomāt. Tie lukturīši un riteņu novietnes gan man šķiet neatbilst Cēsu pilsētas stilistikai.
Kaspars Lauga 2016-03-09 20:31:07 Apspriešanas materiāla kvalitāte ir nožēlojama (īpaši vizualizācijas, kas izskatās izstrādātas vel pagājušā gadsimta beigās). Pats risinājums ir paviršs, nepārdomāts un tendenciozs. Iznīcināt esošos kokus tikai tāpēc, lai plānojums izskatītos "smuki", liek apšaubīt izstrādātāja veselo saprātu un kompetenci. Pēc inventarizācijas datiem ļoti labi koki - tik vien kā jāpieaicina arborists, lai apkopj vainagus. Un nav izprotams kāpēc piedāvātajā plānojumā ir jānocērt pilnīgi visi koki nevienu nesaglabājot. Ok skaidrs par autobusiem -7 koki; iegriešanās rādiuss -2 koki, kam tie pārējie 20 traucē - bruģim? Absurds.
Līga Gatti 2016-03-09 21:10:19 Vai tiešām paredzētas finanses nebūtu labāk ieguldīt sabiedrisko tualešu atjaunošanai Cēsu autoostā, kas jau gadiem ilgi ir zem katras kritikas... Pievienojos cilvēkiem, kas iestājas pret VISU koku nociršanu.
Iveta Laiva 2016-03-10 07:51:26 Kas ta pa tizlu modi taisit tos klajos laukumus? Rozu laukumus iznicinats, pils parka ari tik pliks bez soliniem. Man nepatik ka cesis megina ta modernizet jo tomer esam veca un vesturiska pilseta pietiks ar to klajo lauku veidosanu. Stacijas laukumam vajadzetu tikai jaunu asfaltu un skaistus apstadijumus.
Uldis Mezciems 2016-03-10 10:39:06 ;k lmļ;kķjonpiml;nmlk/nmk;n;km,
Raivo Pauls 2016-03-10 10:47:18 Kā ainavu arhitektūras pēdējā kursa students, šo plānojumu uzskatu par estētiski nepievilcīgu. Stacijas laukumam ir jākalpo par atpazīstamības zīmi, kas uzrunātu tūristus, kas šeit ierodas. Tas nevar būt pliks laukums ar pāris kokiem. Tam ir jābūt krietni vien zaļākam, kurā tiešām ir vēlme uzkavēties nevis ātri izskriet cauri. Protams, esošais stāvoklis ir briesmīgs, taču ar tik neveiksmīgu jaunu plānojumu tas netiks uzlabots. Noteikti iesaku pārstrādāt plānojumu.
Reinis 2016-03-10 10:53:44 Sveiki! Aizpildīju aptauju par koku izciršanu, bet vai par pārējo projektu ir iespējams izteikt ierosinājumus, kas tiktu ņemti vērā? 1) Esmu par to, lai Cēsis būtu skaistas, ērtas un mūsdienīgas (manuprāt, tas ir iespējams arī saglabājot savu vēsturisko auru un vizuālo tēlu). 2) Lai arī tās noteikti ir papildus izmaksas, tomēr izstrādātais projekts būtu jāpārstrādā tā, lai tiktu ņemtas vērā cilvēkam pašsaprotami un būtiski faktori. Tas būtu ieguldījums ilgtermiņā — gan iedzīvotāju apmierinātībā, gan arī vizuālās identitātes stiprināšanā. 3) Esmu par bruģi, ja vien tiek izvēlēts atbilstoša veida bruģis. Lai sievietēm ar augstpapēžu kurpēm papēži neķertos, un lai ziemā tik ļoti neslīd. 4) Nepieciešams daudz apjomīgāks apzaļumojums "labiekārtojuma salai". Gan vizuālam baudījumam, gan labsajūtai vasarā (ēnojums un gaisa kvalitāte). Protams, apzaļumojumam jābūt tādam, lai no Raunas ielas puses dodoties Stacijas/Autoostas virzienā būtu iespējams nepārportami saskatīt Stacijas ēku. 5) Cilvēku plūsmas plānojms šobrīd izveidots tāds, kas bloķē satiksmi (kā viena no uzskatāmākajām izpausmēm tam ir Laimas pulksteņa atrašanās divu celiņu krustpunktā). Nepieciešams to pārdomāt tā lai plūsma būtu plūstoša un, kas svarīgākais, — droša! Ļoti ceru, ka šie ieteikumi tiks ņemti vērā un projekts — pārstrādāts visu cēsnieku un pilsētas viesu labā! Lai izdodas!
Elīna Rožulapa 2016-03-10 11:31:22 Kāpēc ceļu projektēšanas kantoriem tiek uzticēta nozīmīgu, reprezentatīvu publiskās ārtelpas projektu izstrāde???? Autobusi, labi, OK. Normāla kombinācija šajā gadījumā būtu ceļinieki kā apakšuzņēmēji tikai attiecībā uz transportu, ģenerālprojektētājam bija jābūt arhitektu + ainavu arhitektu birojam.
Edgars Neilands 2016-03-10 12:59:51 Elīnas Rožlapas komentārs atbild uz jautājumu par koku likteni un kvalitatīvas - cilvēkiem paredzētas telpas trūkumu. Diezgan skumji. Es protams varu arī nebraukt uz Cēsīm, bet ko lai dara Cēsinieki. Noteikti pašvaldības ietaupītie 5000,- EUR uz projekta rēķina (jo normāls projekts maksātu 5500,-) atmaksāsies :) īpaši ņemot vērā to, ka projekta izmaksas nepārsniegs 1-3% no kopējām izmaksām. Mans komentārs gan ir virspusējs un emocionāls, bet šķiet tāds ir arī vērtējamais sniegums...
Gundega Mežciema 2016-03-10 13:30:18 Ja nepietiek vietas autobusiem, vajadzēja sākt ar ēkas nojaukšanu Stacijas laukuma labajā pusē. Pie viena tiktu vaļā no tās dzertuves ar nosaukumu "Kafejnīca". Līdzenais Stacijas laukums ir pilsētas domes pasūtījums. Arhitekti tikai izpildīja viņu vēlmes.Izcila vienprātība no deputātu puses,droši vien visi bija "par".Drīz pie mums būs kā senajā Romā-skaistas ēkas ar bruģētiem laukumiem starp tām.Savdabīgs arhitektoniskais risinājums jau mums ir pie bibliotēkas- koka tiltiņš, kas nav slidens tikai sausā laikā.Ar i pie ieejas durvīm vai nu ledus vai ūdens.Varbūt mums pašiem,cēsiniekiem, nākamajās pašvaldību vēlēšanās vajadzētu vairāk izvērtēt,par kādiem cilvēkiem mēs balsojam.
Christopher Flach 2016-03-10 23:47:43 I agree with Inese Osita its not only sad but its unethical to ignore the historical value of this site..... The architect needs to draft at least three considerations including one of a more historical nature.
Christopher Flach 2016-03-10 23:58:48 Bagata Latvija! Kadel gast naudu jaunai stacijai? Esosa ir sarmanta un domaju bez kadam strukturalam vainam ar laukumu ar lieliem, specigiem kokiem. Ka arzemes vasaras viess man taisni si mazpilsetas aura patik Cesis. Jauna stacija vienkarsi nepiestav sai vesturiskai pilsetai. Arzemniekiem viss izskatisies ka lets shopping mall. To vini var redzet majas. Vini brauc uz Cesim redzet miligu, vecu auru. Man jasaka - Amerika nav tik bagata plest strukturali stabilas publiskas ekas.
Laila Balode 2016-03-11 12:34:51 Cēsu "plicināšana" un līdzināšana turpinās-Rožu laukums,Maija parks,koka sētu nojaukšana-pilsēta zaudē savu vēsturisko seju-kļūst neinteresanta ,kā ar buldozeru nolīdzināta.Jādomā par sliktas gaumes un pilnīgu vērtību ignoranci.Kas vada to visu?
Ilze Locāne 2016-03-11 15:23:34 Nevērtējot prezentācijas materiāla vājo kvalitāti, pamatotas šaubas rada labiekārtojums, kura vārdā tiek upurēti esošie koki. Jā, transportam vajag vietu, jā - vajag arī velobraucējiem, gājējiem un kaķiem, bet.... Vai, ievērojot pilsētas lietotāju intereses un vajadzības, atliek vietas tikai bruģim un 4 koku stādiem betona kastēs? Vai projekta autori ir analizējuši, kāds laukums izskatīsies pirmos 20 gadus? Vai tiek domāts par to, kā lietotājs jutīsies, gaidot autobusu saulainā vasaras dienā, lietū, vējā vai sniegā? Vai šo 4 koku ziemcietība, iestādot tos paaugstinātās betona kastēs, netiek samazināta? Kā tiks veikta apstādījumu kopšana? Vai tiešām kompozīcijas simetriju un segumu rakstus lietotājs vēros no putna lidojuma? Vai uzkrītot sniegam, kas biezāks par 20 cm, šīs pusapļu betona ceļa norobežojošās konstrukcijas, kas sakarinātas apkārt laukumam, spēs pildīt tām piešķirto funkciju? Vai projektētie materiāli, mazās arhitektūras formas un labiekārtojuma elementi izvēlēti atbilstoši vietai, funkcijai un Cēsu raksturam?  Aicinu Cēsu pašvaldību apdomāt, kādu pirmo iespaidu tā vēlas radīt pilsētas viesiem, kuri ieradīsies šeit ar sabiedrisko transportu. Vai vairak kā 800 gadus atpakaļ rakstītais senais pilsētas stāsts ir pelnījis šādu turpinājumu? Vai ekonomēt uz kvalitatīvas ārtelpas rēķina ir tā vērts?
Danute Vēze 2016-03-11 18:23:41 Latvijā nav jāstāda koki tādos kā podos.......pie mums tie aug brīvi
Normunds Broks 2016-03-13 15:10:20 Diagnoze - kreatīvā disfunkcija, jeb radošā naspēja. Nu ļoti žēlīgi.
Janis Karelis 2016-03-20 20:12:21 Cēsīs visu veco ir jāiznīcina piem. bruģis uz ielām , tajā vietā lai atjaunotu vienkāŗši izraka un nez kur aizveda ???? , bet Rīgā rīkojās savādāk. Rožu laukumā kokus iznīcināja atstādami vienu, acīmredzot nogaida kad tas pats nokaltīs un būs līdzena vieta. Tagad pieķērušies Cēsu vizītkartei autoostai .Kādēļ Cēsis nevar būt unikāla ar savu izpratni, bet nē obligāti jābūt kā citur līdzīgi. Skumji gan ka mūsu stacijas laukums nebūs kā parkā , bet gan līdzināsies Siguldai u.c.

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt