A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Profesionālā vidusskola maina nosaukumu; būvēs jaunu dienesta viesnīcu

Profesionālā vidusskola maina nosaukumu; būvēs jaunu dienesta viesnīcu

Cēsu Profesionālajai vidusskolai jaunais gads sācies ar pārmaiņām. No 1.janvāra skolas nosaukums ir Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskola. Tāpat šī gada pavasarī sāksies jaunas dienesta viesnīcas celtniecība blakus jau esošajai skolas ēkai Valmieras ielā 19.

Skolas konvents pieņēma lēmumu par nosaukuma maiņu, lai tas labāk atbilstu skolas mācību programmas virzībai un maiņai līdzi laikam, un decembra domes sēdē to vienbalsīgi atbalstīja arī Cēsu novada domes deputāti.

Kā norādīja vidusskolas direktors Guntars Zvejnieks, zināmā mērā nosaukuma maiņa ir daļa no pasākuma kompleksa, kas ļaus spert drosmīgus soļus skolas attīstībā.

“Mērķis, uz ko gribam iet – Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskola kā reģionā nozīmīgs spēlētājs profesionālajā un vispārējajā izglītībā. Par pamatu tam ņemsim amatniecību, klāt liekot dizainu un tehnoloģijas. To pavadīs arī nopietnāks ieguldījums skolas mārketingā,” skaidroja direktors.

Būtisks solis skolas attīstībā būs arī jaunas skolēnu dienesta viesnīcas celtniecība līdzās skolai. Šobrīd profesionālās vidusskolas audzēkņi, kuri nav no Cēsīm, dzīvo pagājušajā gadā atklātajā skolēnu dienesta viesnīcā Saules ielā 23 kopā ar citu Cēsu skolu audzēkņiem. Izbūvējot jaunu dienesta viesnīcu Valmieras ielā, tiks veidots vienots mācību komplekss, kas atvieglos skolēnu mācību procesu. Jaunajā dienesta viesnīcā būs vieta 128 skolas audzēkņiem.

Janvārī tiks saskaņots jaunās dienesta viesnīcas tehniskais projekts, kam sekos būvniecības iepirkuma izsludināšana. Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolas skolēnu dienesta viesnīcas būvniecību ir paredzēt pabeigt 2019.gada vasarā.
Līdzās dienesta viesnīcas celtniecībai skolā tiks atvērta arī jauna mācību programma “Telekomunikāciju tehniķis”. Tās ieviešanai tiks iepirktas un uzstādītas iekārtas un nepieciešamais aprīkojums. Šajā programmā skolēni mācības varēs uzsākt 2018.gada rudenī.Pirms diviem gadiem noslēdzās Cēsu Profesionālās vidusskolas ēku kompleksa attīstības projekts, kura rezultātā skola tika pie jauna darbnīcu korpusa, jauna mācībām nepieciešamā tehniskā aprīkojuma, kā arī tika izremontēts skolas pirmais stāvs.

Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolas skolēnu dienesta viesnīcas būvniecības un jaunās mācību programmas ieviešanas kopējās izmaksas ir 2 811 001.61 EUR, no tām attiecināmās izmaksas ir 1 698 324.71 EUR, t.sk. ERAF finansējums 1 443 576.00 EUR un nacionālais finansējums 254 748.71 EUR (t. sk. valsts budžeta dotācija pašvaldībām 63 687.17 EUR un Cēsu novada pašvaldības finansējums 191 061.54 EUR).
Publicēšanas datums: 2018. gada 11. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt