A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Pirmais bērniņš novadā – Cēsu 2017.gada krustmeita Nikola

Pirmais bērniņš novadā – Cēsu 2017.gada krustmeita Nikola

Par pirmo jaundzimušo cēsnieku Cēsu klīnikas Dzemdību nodaļā 2017.gadā kļuvusi meitenīte Nikola.

Jaunākā Cēsu krustmeita piedzimusi Svetlanas un Janeka ģimene šā gada 1.janvārī plkst.18.51. Cēsu krustmeitu mājās gaidot trīsgadīgā māsiņa Gabriela.

Kā stāsta Nikolas mamma, kaut arī bērniņš sākotnēji plānots 8.janvārī, dzemdībām tuvojoties, tieši gribējies, lai meitiņas dzimšanas diena būtu 1.janvārī. Nikola esot mierīgs bērns un nekādus kreņķus mammai nesagādājot.

Pēc nodaļas vecākās vecmātes Veronikas Mednes teiktā, dzemdības aizritējušas labi, bez sarežģījumiem mammai vai mazulītei. Iespējams, abas dosies mājup jau šodien. Bērna svars piedzimstot bija 2,97 kilogrami, augums – 52 centimetri.Nodaļas vecākā vecmāte un klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa spriež – ja gada pirmdzimtais ir meitenīte, 2017.gads Cēsu novadam būs mierīgs.

Apraudzīt Cēsu krustmeitu bija ieradies arī Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, kurš mammai un jaundzimušajai novēlēja veselību un ātru tikšanu mājās, kā arī oficiāli aicināja uz Starptautiskās ģimenes dienas pasākumiem Cēsīs 15.maijā, kad tradicionāli tiek sveikti Cēsu krustbērni un viņu ģimenes.

Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa stāsta, ka Cēsis kā vietu dzemdībām izvēlas daudzas māmiņas arī no apkārtējiem un pat tālākiem novadiem, jo novērtē šeit sniegtās iespējas.

“Tā ir mūsu klīnikas mierīgā atmosfēra un individuālā attieksme,” priekšrocības, kuru dēļ jaunie vecāki atkal un atkal atgriežas Cēsu klīnikā, skaidro Liepa, vienlaikus piebilstot, ka pats svarīgākais, ko mātes nevēloties piedzīvot, esot “konveijera” sistēmas dzemdības, kādas tās esot lielākās pilsētās, tāpēc pieprasījums pēc dzemdniecības pakalpojumiem reģionos saglabāšoties arī turpmāk.

Kopumā 2016.gadā Cēsu klīnikas Dzemdību nodaļā piedzimis 436 bērns - 235 zēni un 201 meitenes. Starp tiem bijuši arī trīs dvīņu pāri.

Informāciju sagatavoja:
Cēsu novada pašvaldības
Komunikācijas nodaļas vadītājs
Kārlis Pots

Publicēšanas datums: 2017. gada 4. janvāris  

Komentāri

Agita Liepiņa 2017-01-06 09:34:32 Aiz apstākļa vārda "daudz" vienmēr jālieto ģenetīvs(kā?) Teikumā "..Cēsis kā vietu dzemdībām izvēlas daudz māmiņu( nevis māmiņas)" Un nez kur palicis mans iepriekšējais. līdzīgais komentārs?? Tad Cēsu domes komunikācijas speciālisti nevis izlabo valodas lietošanas kļūdas, bet dzēš komentārus un kļūdas atstāj?

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt