A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Piedalies vasaras tūrisma akcijā “Ceļo līdz 100!”

Piedalies vasaras tūrisma akcijā “Ceļo līdz 100!”

No 1.jūnija līdz 8.oktobrim sadarbojoies Valmieras Tūrisma informācijas centram (TIC), Cēsu tūrisma informācijas centram (TIC), Viljandi (Igaunija) pašvaldībai un Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novadiem, aicina ikvienu – individuālu ceļotāju, ģimenes ar bērniem, draugu kompānijas, ceļotāju grupas – piedalīties vasaras tūrisma akcijā “Ceļo līdz 100!/Reisi 100-ni!”.

Lai piedalītos akcijā, interesentam jādodas pēc akcijas bukleta uz Valmieras TIC, Cēsu TIC, Viljandi TIC, kādu no apkārtējo novadu tūrisma informācijas punktiem vai akcijā iesaistītajiem apskates objektiem. Ceļotājiem līdz 8.oktobrim. Ciemojoties apskates vietā, akcijas dalībniekiem jābūt īpaši vērīgiem, jo jānoskaidro arī pareizā atbilde uz jautājumu, kas minēts bukletā pie katra apskates objekta. Piemēram, kāda ir visbiežāk sastopamā koku suga Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā? Kas agrākos laikos mita Valmiermuižas zirgu stallī? Cik augsts ir Viljandi vecais ūdenstornis? Par pareizu atbildi uz jautājumu saņemsiet īpašu uzlīmi, kas jāielīmē akcijas bukletā.

Kad apceļoti vismaz desmit no 30 objektiem, aizpildītais akcijas buklets līdz 22.oktobrim jāaiznes vai jānosūta pa pastu uz Valmieras TIC Rīgas ielā 10 (Valmiera), uz Cēsu TIC Pils laukumā 9 (Cēsis) vai Viljandi TIC Vabaduse plats 6 (Viljandi).

Akcijas noslēguma pasākums plānots 5.novembrī, kad 31 ceļotājs pēc nejaušības principa saņems veicināšanas balvas no tūrisma akcijā iesaistītajiem uzņēmumiem un galveno pārsteigumu – tūristu velosipēdu, ko sarūpējusi Valmieras pilsētas pašvaldības, Viljandi pilsētas pašvaldība, tūrisma un aktīvās atpūtas inventāra veikals “Gandrs” un pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un tūrisma centrs”.

Vasaras tūrisma akciju “Ceļo līdz 100!/Reisi 100-ni!” atbalsta: Valmieras muzejs, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks, kinoteātris “Gaisma”, Gaujas tramvajs, piemājas saimniecība “Vīnkalni”, “R Chocolate”, Brenguļu alus darītava, Inga Logina, zemnieku saimniecības “Abullāči” un “Adzelvieši”, SIA “Valmiermuižas alus”, Burtnieku Tūrisma informācijas punkts, atpūtas kompleksi “Avoti” un “Mazais Ansis”, Vaidavas keramikas ražotne, “Zirgaudzētava Kocēni”, Valmiermuižas stallis, šķirnes trušu audzētava “Mežiņi”, Mucu muzejs “Nu, liela muiža!”, Cēsu Vīna bārs, ZOO “Rakši”, aktīvās atpūtas centrs “Supervāvere”, Cēsu viduslaiku pils, “Mazā Brīnumzeme”, Kondase Mākslas centrs, Viljandi muzejs, Bonifatiuse ģilde, Olustveres muiža un Viljandi vecais ūdenstornis.

Akcijas mērķis ir veicināt Latvijas un Igaunijas iepazīšanu, jo jau 2018.gadā tiks atzīmēta Latvijas un Igaunijas valstu 100 gadu jubileja. Tādējādi arī akcijas nosaukums nav nejaušs – tas mudina turpināt iepazīt dzimto zemi, izzināt skaistākās vietas, viesmīlīgākos saimniekus, gardākos ēdienus un gadu simtiem mantotās kultūras, amatniecības tradīcijas un citas zintis. Tādējādi akcija mudina mūs ceļot līdz pat sirmam vecumam, gūstot pozitīvas emocijas, jaunu pieredzi un prieku, ko sniedz skaistas vietas, laipni atvērtas durvis un cilvēku sirds siltums.

Informācija par akciju tūrisma vortālos www.visit.valmiera.lv, www.visit.cesis.lv un www.visitestonia.com.

Publicēšanas datums: 2016. gada 30. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt