A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Paveiktais Cēsu ielu tīrīšanā no sniega

Paveiktais Cēsu ielu tīrīšanā no sniega

Kaut arī nereti nākas dzirdēt ironiskas piezīmes par to, ka ziema janvārī publisko ceļu uzturētājus Latvijā pārsteigusi nesagatavotus, Cēsu novada Komunālā nodaļa norāda – darbs notiek, bet arī pašiem iedzīvotājiem jābūt uzmanīgiem, kā arī jāziņo par bīstamām situācijām uz ceļa.

Cēsu pilsētā ielu kaisīšanas un tīrīšanas darbus saskaņā ar līgumu šajā sezonā veic SIA "Rasmanis & Dankers". Ielas, kā jau ierasts, ir baltākas nekā citviet Latvijā, jo tās kaisa ar īpašu sāls un grants maisījumu, kurā sāls īpatsvars ir 200 kilogrami uz kubikmetru. Tas tiek darīts, lai saudzētu Cēsu kultūrvēsturisko apbūvi. Citādi namu fasādes tiktu apšļakstītas ar tīru sāli, kādu kombinācijā ar šķidro sāli, piemēram, var izmantot valsts autoceļu uzturētāji.

Aizvadītajā naktī ar grants-sāls maisījumu, nokaisītas visas sabiedriskā transporta, maģistrālās ielas un krustojumu maršruts. Tomēr problēmas sagādā aukstums, jo pie temperatūras, kas zemāka par -8 grādiem, ielu kaisāmais materiāls vairs tik labi nereaģē ar ledu. Tādēļ papildus drošībai šorīt plkst.6.00 bīstamākie krustojumi nokaisīti ar tīru granti.

Tāpat vienlaikus pie pirmās snigšanas tiek tīrītas visas ielas, un, kā norāda Komunālā nodaļa, ja agrāk ielu tīrīšanas grafiku veidoja pēc ielu gradācijas, tad patlaban, kad ilgstoši snieg, visas ielas tiek tīrītas pēc kārtas. Darbus pilsētā veic četras tehnikas vienības, kas apkalpo visu gandrīz 60 kilometru garo pilsētas asfalta ceļu tīklu. Tiesa, neierasti vieglais un gaisīgais sniegs nereti ar sniega lāpstām tiek tikai uzpūsts augšā un atkal nosēžas uz brauktuves, tomēr citu veidu, kā cīnīties ar ziemu, pagaidām nav.

Līgumā iekļautais ielu kopšanas protokols ziemas periodā paredz, ka "Rasmanis & Dankers" darbus jāsāk pēc Komunālās nodaļas pieteikta uzdevuma. Pieteikumus veido pati Komunālā nodaļa, apsekojot ielas, Pašvaldības policija un iedzīvotāju sniegtā informācija. Tādēļ lūdzam iedzīvotājus nebūt vienaldzīgus un informēt par bīstami slideniem satiksmes punktiem.

Lai informētu par pasliktinātiem braukšanas apstākļiem, lūgums zvanīt komunālinženierim Didzim Ozoliņam (28368615) vai Komunālās nodaļas vadītājam Jurim Belasovam (29480828), vai Pašvaldības policijas dežurantam (22006746).

Publicēšanas datums: 2016. gada 5. janvāris  

Komentāri

iveta1975 2016-01-05 15:09:01 Cēsīm trūkst smiltis! krustojumi- slidotava....šodien pl 8 no rīta nemaniju gan ka krustojumi būtu nokaisīti ar granti!!
Ausma Lauva 2016-01-05 20:43:32 Lūdzu notīriet arī autobusu pieturvietas!Šodien braucu ar Kalnmuižas autobusu no CEDA NEVAR IEKĀPT AUTOBUSĀ. LŪGUMS BŪTU ARĪ NOLIKT KĀDU SOLIŅU.
Maris Baltins 2016-01-07 12:17:31 06.01. ap 21:00 krustojums pie Lukoil bija ļooooti slidens. Braucot taisni pa Dzelzceļa ielu Valmieras virzienā būs grūti sabremzēties pie krustojuma.

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt