A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Sniega tīrīšana Cēsīs

Sniega tīrīšana Cēsīs

Daudzi ir pamanījuši, ka Cēsu ielas ir baltākas nekā valsts nozīmes ceļi. Tas tādēļ, ka tiek pielietota pilsētai saudzīgāka ielu kaisīšanas metode. Tāpat aicinām iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un informēt par bīstami slideniem satiksmes punktiem.

Cēsu pilsētā ielu kaisīšanas un tīrīšanas darbus saskaņā ar līgumu šajā sezonā veic SIA “Kom Auto”. Kā stāsta Cēsu novada pašvaldības Īpašumu apsaimniekošanas pārvaldes komunālinženieris Didzis Ozoliņš, ielas tiek kaisītas ar īpašu sāls un grants maisījumu, kurā sāls īpatsvars ir 150 kilogrami uz kubikmetru. Tas tiek darīts saskaņā ar domes lēmumu, lai saudzētu Cēsu kultūrvēsturisko apbūvi – namu fasādes netiktu apšļakstītas ar tīru sāli, kādu kombinācijā ar šķidro sāli, piemēram, var izmantot AS "Latvijas Valsts ceļi".

Ielu kaisāmais materiāls sāk reaģēt ar ledu un sniegu tikai pie nosacījuma, ka pa to tiek braukts. Pie mazākas satiksmes intensitātes un pastiprinātas snigšanas šī iemesla dēļ nereti veidojas situācija, ka uz ielām "melnas" ir tikai mašīnu riepu atstātās joslas. Savukārt pie -8 grādu un zemākām temperatūrām vienīgā iespēja ir ielu tīrīšana, jo maisījums vairs nereaģē.

Līgumā iekļautais ielu kopšanas protokols ziemas periodā paredz, ka uzņēmums sāk darbus pēc pašvaldības speciālistu pieteikta uzdevuma. Tos veido Īpašumu apsaimniekošanas pārvalde, apsekojot ielas, Pašvaldības policija un iedzīvotāju sniegtā informācija.

Lai informētu par pasliktinātiem braukšanas apstākļiem lūgums zvanīt komunālinženierim Didzim Ozoliņam (28368615), uz operatīvo tālruni 8911, vai arī rakstīt e-pastu uz problema@cesis.lv. Tāpat aicinām izmantot operatīvās saziņas mobilo lietotni “Cēsis 8911”, kur var ērti iesniegt pamanītās problēmas. Iesniegumu apstrādā un problēmu novērš pašvaldības atbildīgā pārvalde.

Snigšanas laikā ielu kopšanas darbu organizē maiņās, un darbs notiek nepārtraukti visu diennakti. Arī pilsētas mazie traktori, kas tīra ietves un veloceliņus, strādā nepārtraukti. Bieži rodas situācija, ka tiklīdz kāda ietve notīrīta, tās sākums jau jātīra vēlreiz.

Ņemot vērā "Kom Auto" un pašvaldības tehnikas vienību skaitu, ielu tīrīšana tiek veikta prioritārā secībā – no sākuma maģistrālās ielas, kam seko grants-asfalta ceļi un vecpilsētas ielas. Kopumā ielu tīkls Cēsu pilsētā ir blīvs un ir 60 kilometrus asfaltēto ielu un 60 kilometrus grants ielu garš, tādēļ saprotams, ka visas ielas vienlīdz tīras vienlaikus nebūs. Tāpat problēmas sagādājot arī ielu malās atstātie auto, kā dēļ atsevišķas ielas iespējams notīrīt tikai nakts laikā.

Paralēli sniega tīrīšanai notiek arī sniega izvešana no vecpilsētas un šaurajām ielām. Lai mazinātu ielu tīrītāju sastumtos sniega vaļņus brauktuvju malās, talkā tiek ņemts arī sniega pūtējs, kas tur, kur tas iespējams, sniegu no ietvju malām aizpūš tālāk nost no brauktuves.


Publicēšanas datums: 2019. gada 14. janvāris  

Komentāri

Iveta Sproģe 2019-01-14 17:09:35 Paldies par labi organizēto ielu uzkopšanu vecpilsētā. Gribu pajautāt kas atbild par netīrīto ietvi uz Raunas ielas, pretim ēkai kur agrāk atradās pasts.Un vai nav iespējams panākt, ka ēkas apsaimniekotājs notīra ietvi.
Līga Stiene 2019-01-15 09:47:49 Arī ietve Raiņa ielā virzienā no autoostas līdz aplim ir briesmīga. Tā kā man ir jāstumj ratiņkrēsls tad pa šo ietvi pārvietoties sagādā problēmas.

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt