A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Pašvaldības policija veiks atkritumu apsaimniekošanas pārbaudes Cēsu novadā

Pašvaldības policija veiks atkritumu apsaimniekošanas pārbaudes Cēsu novadā

Cēsu novada Pašvaldības policija veiks atkritumu apsaimniekošanas pārbaudes Cēsu novadā, izmantojot tiešsaistes programmu, ko izstrādājusi Cēsu novada pašvaldība sadarbībā ar atkritumu apsaimniekotāju SIA “ZAAO”.

Tā ļauj operatīvi iegūt informāciju par pašvaldības teritorijā esošo mājsaimniecību iesaistīšanos pašvaldības organizētā atkritumu apsaimniekošanas sistēmā. No šī gada oktobra Cēsu novada pašvaldības policijai ir pieejama informācija par katra īpašuma noslēgto līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju esamību.

Kā stāsta Cēsu novada pašvaldības policijas Vecākais inspektors par saistošo noteikumu uzraudzību Kaspars Blaumanis, programmas mērķis ir uzturēt kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanu, veicinot videi draudzīgu rīcību. Bet galvenais – tas novērsīs nelegālu atkritumu izmešanu apkārtējā vidē. K.Blaumanis stāsta, ka patlaban notiek darbs, lai apzinātu mājsaimniecības, kurām nav līgumi, kā arī tiek noskaidrots, vai šie īpašumi ir apdzīvoti.

Gadījumā, ja pašvaldības policija konstatē pārkāpumu, īpašnieks saņem atgādinājumu par nepieciešamību noslēgt līgumu.

Atgādinām, ka Cēsu novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr.26 “Atkritumu apsaimniekošanas noteikumi” nosaka, ka ikvienam nekustamā īpašuma īpašniekam vai apsaimniekotājam ir pienākums noslēgt līgumu ar atkritumu savākšanas komersantu.

Publicēšanas datums: 2015. gada 13. oktobris  

Komentāri

Velga Avota 2015-10-15 09:38:52 Jā, bet kā ir ar lapu savāksanu šogad? Par to netiek domāts iedzīvotājiem pieejamā līmenī:(

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt