A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Pašvaldība nemierā ar Lietuvas ēdinātāju paskaidrojumu – pieprasīs jaunu

Pašvaldība nemierā ar Lietuvas ēdinātāju paskaidrojumu – pieprasīs jaunu

Cēsu novada pašvaldība nav apmierināta ar PS “Ēdiens&KM.lv” sniegto paskaidrojumu par Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Cēsu Profesionālās vidusskolas ēdnīcā veiktās pārbaudes rezultātiem, tāpēc pieprasa jaunu, detalizētu paskaidrojumu par katru pārbaudes aktā norādīto pārkāpumu pozīciju.

Kā ziņots, pašvaldības rosinātajā PVD pārbaudē konstatēti “zaļā iepirkuma” prasību pārkāpumi – vietējas izcelsmes pārtikas produkti aizstāti ar citu valstu izcelsmes produktiem, “zaļās karotītes” produktu vietā izmantoti tādi, kuriem šis marķējums nav piešķirts.

Lietuvas uzņēmumam nāksies sniegt jaunu paskaidrojumu līdz 15.aprīlim, jo līdz 23.martam pieprasītais iesniegtais skaidrojums nesniedza pilnu ainu vai pieņemamus iemeslus aktā minētajiem pārkāpumiem. Pašvaldība ļoti skrupulozi sekos iepirkuma tehniskās specifikācijas prasību izpildei.

Piemēram, kā iemeslu, kāpēc netika piegādāta paša iepirkuma pieteikumā noteiktās izcelsmes gaļa, ēdinātājs min konfliktu ar gaļas ražotāju, kas “uz laiku atteicās piegādāt gaļas produktus”.

Savukārt maize, kam bija jābūt ar “zaļās karotītes” sertifikātu Cēsu bērniem nav tikusi, jo “produkcijas izcenojums ir ļoti augsts”.

Bet, piemēram, siera vietā, kam bija jābūt ražotam Latvijā ar 25% tauku saturu, ēdinātājs skaidro, ka piegādājis sieru, kas “ražots Eiropas Savienībā atbilstoši visām kvalitātes prasībām”, nesniedzot paskaidrojumu, kāpēc konkrēti nav izmantots iepriekš noteiktais siers. Arī no ēdinātāja iesniegtajām pavadzīmēm nav saprotama izmantotā produkta uzturvērtība.

Arī tomātu un gurķu piegādāšanā joprojām nav ievērotas iepirkuma prasības, un to izcelsmes valsts ir Spānija, ko uzņēmums skaidro ar dārzeņu sezonalitāti.

Ēdinātājs piemin, ka visi piegādātie produkti bijuši nekaitīgi un kvalitātes prasībām atbilstoši, taču tas nemaina faktu, ka PVD konstatētie pārkāpumi klaji pārkāpj iepirkuma prasības.

Kā iepriekš minēts, pārējās Cēsu novada izglītības iestādes, kas izmanto konkrētā ēdinātāja pakalpojumus, ir brīdinātas par pārbaudes rezultātiem. Lai novērstu šādu starpgadījumu iespējamību, šīs izglītības iestādes ne vien veiks ēdiena kvalitātes pārbaudi (kas tiek veikta ikdienā), bet arī produktu izcelsmes pārbaudi.


Publicēšanas datums: 2016. gada 23. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt