A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Modernizē Cēsu klīniku un Vidzemes slimnīcu

Modernizē Cēsu klīniku un Vidzemes slimnīcu

Cēsu klīnika un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra 2018.gada nogalē parakstīja līgumu par Eiropas Savienības fonda projekta īstenošanu 1 394 049,00 eiro apmērā. Lai varētu realizēt visas projekta aktivitātes, papildus piešķirtajam finansējumam 1,7 miljonus plānots nodrošināt no abu ārstniecības iestāžu līdzekļiem. Projekts tiks realizēts kopā ar sadarbības partneri Vidzemes slimnīcu. Projekta realizācijas ilgums ir 34 mēneši.

Cēsu klīnikā projekta ietvaros paredzēts atjaunot Iekšķīgo slimību nodaļas infrastruktūru un nomainīt divus liftus. Papildus būvdarbiem plānots iegādāties mūsdienīgas medicīnas tehnoloģijas. Tas ir milzīgs solis Cēsu klīnikā kvalitatīva, droša un profesionāla ārstniecības pakalpojuma nodrošināšanai. Daļa tehnoloģiju jau ir un tiek iegādātas – fibrokolonoskopiju un fibrogastroskopiju iekārtas, kas ļauj samazināt pacientu gaidīšanas laiku uz izmeklējumiem. Tāpat ir iegādāta 3D laparoskopiskā video sistēma, digitālais ultrasonogrāfs un operāciju galds. Projekta noslēgumā, 2021. gadā, plānots nomainīt ambulatoro pakalpojumu nodrošināšanai esošo rentgena iekārtu pret jaunu digitālo rentgena iekārtu.

Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa uzsver šī projekta nozīmīgumu: “Šis ir viens no lielākajiem investīciju projektiem Cēsu klīnikā. Galvenais akcents ir likts uz ārstniecības vidi, kā rezultātā tiek pilnībā projektēta un izbūvēta Iekšķīgo slimību nodaļa 4. un 5. stāvā, nomainīts pasažieru lifts un gultu (kravas) lifts. Projekta ietvaros pilnībā nomainīta apkures sistēma un no jauna izbūvēta vēdināšana, tai skaitā pārējās ēkas komunikācijas, kas nav mainītas kopš Cēsu klīnikas būvniecības 1975.gadā. Šīs projekta darbības veicinās tālāku ārstniecības korpusa energoefektivitāti. Jāpiemin, ka 34% no ERAF finansējuma, tiek ieguldīti jaunu un mūsdienīgu tehnoloģiju iegādei, pakāpeniski nomainot vecās medicīnas iekārtas.”

Infrastruktūras pārbūves darbi un jaunu tehnoloģiju iegāde tiek veikta projekta
Nr. 9.3.2.0/18/I/019 “Infrastruktūras un medicīnas tehnoloģiju atjaunošana Cēsu klīnikā un medicīnas tehnoloģiju iegāde Vidzemes slimnīcā, kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai Vidzemē" gaitā, un to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds ( ERAF) 85 % apmērā un 9% valsts budžeta finansējums.


Publicēšanas datums: 2019. gada 16. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt