A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Pabeigta Saulrītu ielas pārbūve

Pabeigta Saulrītu ielas pārbūve

Pagājušā gada nogalē noslēdzās Saulrītu ielas pārbūve, kas sākās 2016.gada rudenī. Pārbūves rezultātā rūpniecības apbūves teritorijā pa Saulrītu ielu  izbūvēta lietus ūdens savākšanas un novadīšanas sistēma, apgaismojums, cietais ielas segums. Turpmāk uzņēmējiem, kas darbojas šajā kvartālā, raizes vairs nesagādās pavasara atkušņi un stipras lietavas, kuru laikā teritorijas applūda un tika bojātas ēku pamatkonstrukcijas.

Šis ielas pārbūves projekts kalpojis kā būtisks ieguldījums komercdarbības attīstībā Cēsu novadā. Tas veicinājis uzņēmumu teritoriju labiekārtošanu. Attīstījies būvmateriālu veikals “Vidzemes būvserviss”, kas izbūvē jaunu  piebrauktuvi no Piebalgas ielas. Teritorijas labiekārtošanu veicis uzņēmums SIA “4 Forest”, un arī citi uzņēmumi veic nozīmīgus ieguldījumus savā attīstībā. Ielas pārbūves projekta īstenošanas laikā Saulrītu ielas rajona uzņēmumos radītas vairāk nekā 20 jaunas darba vietas.

Pagājušajā gadā noslēdzās arī Peldu ielas un Klints ielas posmu pārbūves darbi, lai veicinātu teritorijas Gaujas ielā 88 atjaunošanu. Šajos ielu posmos ieklāts cietais ielas segums un sakārtota lietus ūdens noteces sistēma.

Kopš 2017.gada vasaras Gaujas ielā 88 darbojas viesnīca “Villa Santa”. Uzņēmums SIA “Santas rezidence” ir ieguldījis vairāk nekā 3,5 miljonus eiro, lai atjaunotu trīs koka ēkas, kurās kādreiz atradusies sanatorija. “Villa Santa”, kas ir galvenais ieguvējas no ielu posmu pārbūves, Cēsīs radījis vairāk nekā 20 jaunu darba vietu un turpina meklēt darbiniekus.

Minētie ielu pārbūves darbi notikuši, piesaistot ERAF līdzfinansējumu projektam “Degradēto teritoriju revitalizācija I kārta”, par kura ieviešanu Vienošanās ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru tika noslēgts 2017.gada 23.maijā.  Projekta rezultātā tika sakārtota degradētā teritorija vairāk nekā 8 ha platībā.

Projekta kopējās izmaksas - 637 272,78 eiro, no kurām pašvaldības finansējums – 71 467,65 eiro.


Publicēšanas datums: 2018. gada 17. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt