A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » NVD paziņojums par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtību

NVD paziņojums par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtību

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka 31.decembrī NVD savā IT infrastruktūras darbībā, kurai ir jānodrošina veselības aprūpei apdrošināto personu datubāzes darbība tiešsaistē, konstatēja darbības kļūdas.

Tāpēc līdz īpašam NVD paziņojumam visām ārstniecības iestādēm no 2019. gada 1. janvāra ir jāievēro 2018. gada pacientu pieņemšanas nosacījumi.

Pašreiz notiek kļūdu novēršanas darbi, tādējādi pacientu statuss tiešsaistē nav pieejams.

SIA “ZZ Dats” direktora vietnieks Edžus Žeiris 28.decembrī informēja, ka atbilstoši NVD pasūtījumam ir veikta sistēmas izstrāde, valsts pārvaldes iestāžu reģistru sagatavošana un testēšana apdrošināto personu datubāzes izveidei. Ir uzsākta pakāpeniska pāreja no testa vides uz reālo jeb produkcijas vidi, lai nākamgad informācija par apdrošinātajām personām būtu pieejama E-veselības portālā.

NVD direktore Inga Milaševiča uzsvēra, ka tehnisku problēmu gadījumā, ja ārstniecības iestādēm nebūs elektroniski pieejama informācija par pacienta apdrošināšanas statusu, tad pakalpojumus pacientam sniegs atbilstoši iepriekšējai kārtībai – neiedalot pacientus apdrošinātajos un neapdrošinātajos. Līdz ar to ārstiem nebūs jāveic “nodokļu inspektora” darbs, savukārt pacientiem netiks ierobežotas iespējas saņemt nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu.

Vienlaikus NVD direktore atzīmēja, ka, ieviešot jauno kārtību, paredzams, ka tiks veikti uzlabojumi, lai sistēma darbotos pilnvērtīgi un neradītu neērtības. Uzlabojumi var tikt veikti, ja radīsies tehniskas problēmas saistībā ar datubāzē savietoto reģistru datu formātu dažādību, atšķirībām identifikatoros vai citiem tehniskiem apstākļiem. Uzlabojumu veikšana tiks īstenota sadarbībā ar izstrādātāju, pamatojoties uz garantijas saistībām, kas būs spēkā divus gadus.

Preses konferences laikā arīdzan tika demonstrēti skati no E-veselības portāla, kas atspoguļo dažādos apdrošināšanas statusus. Ieraksts zaļā krāsā apliecinās, ka iedzīvotājs ir apdrošināts un tiesīgs saņemt valsts apmaksāto medicīnas pakalpojumu pilno “grozu”, savukārt oranžā krāsā – tiesības saņemt pamata “groza” pakalpojumus. Sarkanās krāsas ieraksts nozīmēs, ka medicīnas pakalpojumi ir pieejami par maksu. 

Jau ziņots, ka savu apdrošināšanas statusu iedzīvotājs varēs apskatīt, autentificējoties E-veselības portālā www.eveseliba.gov.lv ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem (internetbankas piekļuves datiem, e-parakstu vai eID).

Detalizēta informācija par valsts veselības apdrošināšanu, brīvprātīgo apdrošināšanas iemaksu veikšanu u.c. aktuālajiem jautājumiem ir pieejama NVD mājaslapas www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Valsts veselības apdrošināšana”.

Jautājumu gadījumā iedzīvotāji aicināti zvanīt uz bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 vai rakstīt e-pastu uz info@vmnvd.gov.lv.

Publicēšanas datums: 2019. gada 2. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt