A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Notikusi konference par latviešu strēlnieku cīņām Nītaures apkārtnē

Notikusi konference par latviešu strēlnieku cīņām Nītaures apkārtnē

Aizvadītajā nedēļas nogalē Cēsu Internātpamatskolā - attīstības centrā notika Latviešu strēlnieku apvienības Cēsu nodaļas organizēta Mazās Juglas un Nītaures kauju 100-gadei veltīta konference. Konference tika atklāta ar valsts himnas izpildījumu un vīru ansamblis “NEPRĀTS” pasākumu kuplināja ar strēlnieku dziesmām.

Konferences mērķis bija un ir popularizēt latviešu strēlnieku vēsturi, pievērst uzmanību kaujām, kas notika Nītaures- Allažu apkārtnē 1917.gada septembrī, atgādināt, ka Cēsīs atradās krievu 12.armijas štābs, darbojās ISKOLASTRELs un Latvju kareivju nacionālā savienība (LKNS).

Pasākuma vietā 1915. un 1917.gados atradās krievu 12.armijas štābs.

Konferences mērķauditorija bija vēstures skolotāji, novadpētnieki, un vēstures interesenti. 

Konferences sagatavošanas darba grupa sastāvā ir iekļauti visu iesaistīto organizāciju pārstāvji, speciālisti un interesenti. Konferences nodrošināšanā lielu atbalstu sniedza Cēsu internātpamatskolas- attīstības centra kolektīvs.
Konferences laikā skolas telpās bija skatāmā Cēsu Mākslas un vēstures muzeja izveidotā fotoizstāde “Foto liecības par Krievijas 12.armijas štābu Cēsīs 1915. - 1916.gadā”.

Konferencē piedalījās divi vēsturiskās rekonstrukciju kluba pārstāvji Krievijas impērijas armijas formastērpos, tika demonstrēti ieroči un militāro arheologu atradumi kauju vietās.

Programmā tika paredzēti 12 priekšlasījumi, no tiem pieci vēstures zinātņu doktoru, no kuriem trīs tika nolasīti ar autoru atļauju.

Konferencē piedalījās 40 dalībnieki, no tiem divi zinātņu doktori, 18 bijušie un esošie karavīri, no tiem četri pulkveži, novadpētnieki un interesenti. Konferencē tika pārstāvēti Latvijas, Somijas un Krievijas vēsturnieki.

Diskusijas laikā novadpētniekiem bija iespēja klātesošos iepazīstināt ar savu pieredzi.

Biedrības “Mores muzejs” pārstāve piedāvāja esošā muzeja telpās izveidot ekspozīciju, kas būtu veltīta latviešu strēlnieku cīņām “Vendenes” pozīcijā.

Pasākuma laikā notika ziedojumu vākšana piemiņas akmens uzstādīšanai pie “Peļņu” mājām, Siguldas novada Mores pagastā.

Ēvalds Krieviņš
rez. pulkvežleitnants
Cēsu nodaļas vadītājs
mob:+371 26270689

Publicēšanas datums: 2017. gada 12. septembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt