A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Noslēdzies projekts "Videi draudzīgākā Cēsu iela"

Noslēdzies projekts "Videi draudzīgākā Cēsu iela"

No 2017.gada maija līdz 2018.gada 30.aprīlim tika ieviests Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas līdzfinansēts projekts “Videi draudzīgākā Cēsu iela”.

Pērn maijā, jūnijā un augustā Kaimiņu svētku laikā, kas tika organizēti trijās apkaimēs - Leona Paegles ielas, Lapsu un Vāveres ielu apkaimē, Valmieras, Akmens ielu apkaimē un Bērzaines un Emīla Dārziņa ielu apkaimē –, notika izglītojošas aktivitātes par atkritumu šķirošanu, produktu dzīves aprites ciklu, ainavu apsaimniekošanu, kokaugu un pagalmu košumkrūmu kopšanas jautājumiem un energoefektivitātes jautājumiem. Ieinteresētību izrādīja gan lieli, gan mazi apmeklētāji, notika konkursi un dažādi izglītojoši pasākumi, notika diskusijas un tika sniegti praktiski padomi.

Kaimiņu svētku iedzīvotāju aktivitāte noteica arī tās daudzdzīvokļu ēkas, kurām energoauditors ar Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas līdzfinansējumu izstrādāja energosertifikātus, lai tālāk varētu pretendēt uz ēkas energoefektivitātes uzlabošanas darbiem. Energosertifikāti tika izstrādāti Valmieras ielas 23a ēkai, Saules ielas 8 ēkai un Leona Paegles ielas 8 ēkai.

Kaimiņu svētku laikā tika uzsākta diskusija arī par pagalmu labiekārtošanas konkursu, kura ietvaros daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji var iesniegt projektus pašvaldības līdzfinansējumam. Lai strukturētu pagalmos esošos elementus un veidotu pagalmus ērtus iedzīvotājam un pieejamus visām paaudzēm (rotaļu laukumi, soliņi vecākai paaudzei, taciņas, apstādījumi, stāvvietas), projekta “Videi draudzīgākā Cēsu iela” ietvaros vairāku mēnešu laikā, organizējot vairākas diskusijas ar iedzīvotājiem tika izstrādātas pagalmu ekoloģiskās kvalitātes uzlabošanas projektu koncepcijas.

Bērzaines ielas skvērā tika veikta labiekārtošana, uzstādot galdu un šupuļtīklus kopā sanākšanai. Valmieras-Festivāla ielas savienojošajā graviņā tika organizētas divas talkas – meistarklases ainavas kopšanā, kuru laikā tika izzāģēti ainavu bojājošie pāraugušie koki un krūmi, tika pavērta ainava un iztīrīta graviņa. Tika uzbērta un noblietēta taka no šķembu, grants maisījuma, lai iedzīvotājiem būtu ērtāka pārvietošanās mitrā un dubļainā laikā. Pašvaldība cer, ka tālākos kopšanas darbus graviņā turpinās iedzīvotāji ar saviem spēkiem, jo graviņas teritorija pieder daudzdzīvokļu ēku iedzīvotājiem.

Kopumā projekta laikā aktivitātēs tika iesaistīts ļoti daudz iedzīvotāju, un pašvaldība priecājas, ka iedzīvotājiem ir vēlme līdzdarboties savas apkārtnes labiekārtošanā un sakopšanā.

Publicēšanas datums: 2018. gada 10. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt