A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Noslēdzies projekts ”Publisko interneta pieejas punktu attīstība Cēsu novadā”

Noslēdzies projekts ”Publisko interneta pieejas punktu attīstība Cēsu novadā”

Cēsu novada pašvaldība Eiropas Savienības ERAF līdzfinansētā projekta ietvaros pilnveidojusi publisko interneta pieeju iedzīvotājiem un viesiem. Iedzīvotāji laipni aicināti izmantot jaunos publiskā interneta piekļuves punktu piedāvātos pakalpojumus.

Cēsu novadā izveidoti trīs jauni publisko interneta pieejas punkti: turpmāk bezmaksas bezvadu internetu ar tīkla nosaukumu “Cēsis Tevi mīl”  varēs izmantot Cēsu novada pašvaldības ēkā, un ārpus tās Bērzaines ielā 5, kā arī sociālā dienesta ēkā Bērzaines ielā 16/18 un ēkas ārpusē - atpūtas zonā. Sociālā dienesta ēkā pieejami datori ar programmatūru, kas ļauj izmantot valsts piedāvātos elektroniskos pakalpojumus, digitalizēt, drukāt, nosūtīt dokumentus, samaksājot tikai drukāšanas izdevumus pēc noteiktā cenrāža. Līvu pamatskolā, Vaives pagasta  Krīvos ir izveidota  WI-FI zona bibliotēkā  un 50 m apkārtnē pie skolas ar bezvadu interneta tīkla nosaukumu „Vaive Tevi mīl”.

Trīs esošie publiskie interneta pieejas punkti projekta laikā tika pilnveidoti. Rīdzenes un Rāmuļu bibliotēkā iegādāti jauni datori ar programmatūru, kas ļauj izmantot valsts piedāvātos elektroniskos pakalpojumus, kā arī iespējams ieskanēt, drukāt A3 formāta dokumentus, kas iepriekš nebija iespējams. Cēsu centrālajā bibliotēkā, kas ir visplašāk apmeklētais interneta piekļuves punkts, ir paplašināts pakalpojumu klāsts, atvērtas jaunas pieejas vietas datortehnikai, iegādāti desmit datori ar programmatūru, kā arī uzstādīta daudzfunkcionālā iekārta dokumentu drukāšanai un digitalizēšanai.

2014.gada rudenī starp Valsts reģionālās attīstības aģentūru un Cēsu novada pašvaldību  tika parakstīts līgums par projekta „Publisko interneta pieejas punktu attīstība Cēsu novadā” īstenošanu. Projekts tika finansiāli atbalstīts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem un Valsts budžeta dotācijām pašvaldībām.

85% no projekta kopējām izmaksām nodrošina ERAF, 2,25%, ir valsts finansējums un 12,75% - Cēsu novada pašvaldības līdzfinansējums.
Publicēšanas datums: 2015. gada 30. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt