A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji Simtgades svinības Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Noskaidroti Cēsu kosmosa izziņas centra metu konkursa uzvarētāji

Noskaidroti Cēsu kosmosa izziņas centra metu konkursa uzvarētāji

Noslēdzies Cēsu novada pašvaldības izsludinātais metu konkurss ”Cēsu Kosmosa izziņas centra jaunbūve Cīrulīšu ielā 63, Cēsīs, Cēsu novadā”. Kopā tika saņemti desmit pieteikumi, no kuriem izvēlēti trīs labākie, kas ieguva godalgas.

1.vietu un godalgu 10 000 EUR apjomā ieguva SIA “Acitektura” (Ainārs Cikanovičs, Rita Laudere, Kārlis Lauders, Valdis Linde, Harijs Vucens, Anna Līva Traumane, Betija Balode, Viesturs Dille, Ilze Rukšāne, Māris Bušs, Mētra Augškāpa).

2.vietu un godalgu 5000 EUR apjomā ieguva SIA “ARPLAN” (Rolands Bruzgulis, Paolo Bodega, Andrew Haley, Rod Manson, Johannes Stockinger, Kārlis Platacis).

3.vietu un godalgu 3000 EUR apjomā ieguva SIA “MADE arhitekti” (Miķelis Putrāms, Linda Krūmiņa, Mārtiņš Vaskis, Ivars Kalvāns, Krists Lūkins, Franco Piva, Cristiano Benacchio, Arvīds Leimanis, Andris Vulāns).

Pēc žūrijas teiktā, uzvarētāju darbs ir ļoti rūpīgi un kvalitatīvi izstrādāts, ar vienkāršu un elegantu, taču vienlaikus arī efektīgu ārējo veidolu. Darba autori ir veikuši nopietnu situācijas analīzi, kas atspoguļojas ne tikai ēkas novietojumā un tālākajās attīstības iespējās, bet arī labiekārtojuma un transporta risinājumu priekšlikumos. Žūrija arī uzsver, ka nākotnē pēc līdzīga arhitektoniskā paņēmiena varētu pārbūvēt arī citas Cīrulīšu teritorijas vēsturiskās ēkas.Paziņojot rezultātus, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs atzina: “Šis Cēsīm ir nozīmīgs objekts, lai piesaistītu vairāk viesu ārpus ierastās tūrisma sezonas. Tas ir arī būtisks solis Cīrulīšu teritorijas atdzīvināšanā – tur esošās un topošās dabas takas, tuvumā esošās atpūtas bāzes “Žagarkalns” un “Ozolkalns”, kā arī kamieļu parks “Rakši” kopā ar kosmosa izziņas centru veidotu vienotu atpūtas kompleksu, kuru apmeklēt ģimenēm.”

Metu konkursa mērķis bija, izmantojot radošu sacensību un nodrošinot vispusīgu piedāvājumu salīdzinājumu, iegūt iespējami labākos priekšlikumus, ko varētu ņemt par pamatu Cēsu Kosmosa izziņas centra būvprojekta izstrādei, nodrošinot objekta funkcijai un projekta budžetam atbilstošu arhitektonisko un funkcionālo risinājumu, paredzot augsta līmeņa energoefektivitātes risinājumus, kvalitatīvu publiskās ārtelpas un tās objektu izveidošanu teritorijā, kā arī risinot Cēsu Kosmosa izziņas centra gājēju un transporta organizāciju.

Kā jau iepriekš izskanējis, Cēsu Kosmosa centra plānotās izmaksas varētu būt seši līdz septiņi miljoni eiro, un patlaban valsts un pašvaldība atvēlējušas attiecīgi 25 000 un 35 000 eiro metu konkursam un būvprojekta izstrādei. Pašvaldība patlaban aktīvi strādā, lai projektam piemeklētu finansējuma avotus. Kā ikvienā projektā, tam paredzēts arī pašvaldības līdzfinansējums.

Projekta pamatdoma – izveidot interaktīvu starptautiska līmeņa zinātnes un atpūtas centru, kas piedāvā izziņas un izklaides iespējas vismaz divu pilnu dienu garumā un ko gadā apmeklē vismaz 100 000 apmeklētāju. Mērķauditorija – ģimenes ar bērniem no Latvijas un Baltijas, Skandināvijas un Austrumeiropas, kas gatavi Cēsīs pavadīt vairākas dienas. Tāpat, protams, centrs būs paredzēts skolēnu grupām no visas Baltijas, kas centru apmeklētu mācību ekskursijās, un korporatīvajam tūrismam - komandas saliedēšanas, semināru, nometņu, apmācību u.c. aktivitātēm.

Konkursa žūrijā darbojās Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, arhitekts Ervīns Krauklis, arhitekte Brigita Bula, zinātkāres centra “Zinoo” vadītājs un Cēsu novada domes deputāts Pauls Irbins, Cēsu novada Būvvaldes arhitekts Jānis Zlaugotnis un Cēsu novada domes deputāts Juris Žagars.

Publicēšanas datums: 2017. gada 9. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt