A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Norvēģi novērtē EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu īstenošanas gaitu Cēsīs

Norvēģi novērtē EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu īstenošanas gaitu Cēsīs

Trešdien, 10. jūnijā, ikgadējās Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentu gada sanāksmes laikā Cēsīs viesojās Norvēģijas delegācija.

Delegācija apmeklēja trīs projektu īstenošanas vietas Cēsīs – Cēsu audzināšanas iestādi nepilngadīgajiem, zinātnes centru “Z(in)oo” un Cēsu viduslaiku pili, kā arī uzklausīja Latvijas Sarkanā krusta prezentāciju par dzīves kvalitātes uzlabošanu sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, kas veikta sadarbībā ar Norvēģijas Sarkano krustu. Norvēģijas partneri īpaši atzīmēja pēdējo kā veiksmes stāstu, kā ar ļoti niecīgu finansiālu atbalstu var sasniegt tik ievērojami daudz.

Savukārt ceturtdien, 11.jūnijā, sanāksmes laikā Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji ar Norvēģijas Ārlietu ministrijas, Finanšu instrumentu biroja un Norvēģijas vēstniecības Latvijā pārstāvjiem pārrunāja EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu īstenošanas gaitu un programmu ieviešanas progresu 2014.-2015.gadā.

Šobrīd notiek aktīvs projektu ieviešanas periods. EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu ieviešanai Latvijā paredzētais neto finansējums ir 67,1 miljoni eiro. Ieguldījumu mērķis ir novērst sociālo un ekonomisko nevienlīdzību EEZ, kā arī stiprināt divpusējās attiecības starp donorvalstīm un saņēmējvalsti. Patlaban no kopējā finansējuma izlietoti 22% jeb 14,7 miljoni eiro. Paredzēts, ka visas programmas noslēgsies 2017. gadā.

Norvēģijas pārstāvji, uzklausot FM ziņojumus, augstu novērtēja sadarbību, attieksmi un ieguldīto darbu programmu ieviešanā. Norvēģijas pārstāvji informēja, ka Latvija joprojām uzrāda vienu no labākajiem sniegumiem programmu ieviešanā starp citām instrumentu saņēmējvalstīm. Gan FM, gan Norvēģijas pārstāvji atzina, ka ir izveidojusies cieša un veiksmīga sadarbība.

Tāpat abas puses apzinās, ka ir iespējams sasniegt vēl vairāk, mācoties no pieredzes un mērķtiecīgi fokusējoties uz rezultātu, vienlaikus vienkāršojot dažādas procedūras. Norvēģijas puse akcentēja būtisko nozīmi bilaterālo attiecību stiprināšanā dažādās jomās, aicinot Latviju pielikt visas pūles šī mērķa sasniegšanā, īpaši EEZ/Norvēģijas finansētajās programmās un projektos.Publicēšanas datums: 2015. gada 11. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt