A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Nobalso par labāko konkursa "LMT Latvijai" Cēsu projektu

Nobalso par labāko konkursa "LMT Latvijai" Cēsu projektu

Projektu konkursa LMT Latvijai ietvaros Cēsu novadā iesniegti 15 projekti, no kuriem 14 izvirzīti konkursa otrajai kārtai. No 11. līdz 28. maijam ikvienam Cēsu novada iedzīvotājam būs iespēja balsot par sev nozīmīgāko iniciatīvu, lai ar LMT atbalstu tā tiktu īstenota.

Projektu konkursā varēja piedalīties ikviens Cēsu novada iedzīvotājs, iedzīvotāju grupa vai nevalstiskā organizācija, kas vēlējās īstenot idejas un sniegt ieguldījumu sava novada attīstībā. Iesniegtajos projektos atspoguļotas dažādas Cēsu novada iedzīvotājiem būtiskas tēmas. Visvairāk projektu iesniegts sporta un veselīga dzīvesveida popularizēšanai.

Biedrība “Cēsu jaunā skola” iesniegusi projektu “Augstāk par zemi”, kas paredz aktīvās atpūtas un pastaigu vietas iekārtošanu ģimenēm un bērniem Cēsīs. Savukārt Rāmuļu pamatskola iesniegusi projektu, kura ietvaros iecerēts izveidot bērnu aktīvās atpūtas laukumu, ne vien dodot iespēju pavadīt laiku ārā, bet arī mācīties atbildību pret vidi. Cēsu 1. pamatskolā iecerēts projekta ietvaros labiekārtot sporta laukumu, atjaunojot futbollaukuma zālāju, skrejceļa segumu un citas zonas, kā arī organizēt Sporta dienu.

Projektu konkursā iesniegts arī projekts ar ieceri Cēsīs Saules ielā izveidot ielu vingrošanas aprīkojuma un brīvdabas mācību laboratoriju. Cēsīs pilsētas centrā iecerēts izveidot arī petanka laukumu, kur ikviens varētu spēlēt šo spēli. Tāpat iesniegts projekts ar mērķi piesaistīt finansējumu Cēsu Mežaskolas teritorijā organizētam florbola turnīram 3x3. Savukārt pludmales volejbola mīļotāji iesnieguši projektu, kas ikvienam ļautu baudīt šo aizraujošo spēli.

Cēsu novada pašvaldības aģentūra “Sociālais dienests” projektu konkursā piedalās ar ideju izveidot āra trenažieru parku, kas būtu pieejams ikvienam Cēsu novada iedzīvotājam, popularizējot aktīvu dzīvesveidu. Savukārt Viestura ielas rajonā iecerēts rekonstruēt publisko bērnu spēļu laukumu.

Projekts “Beta ielūdz uz tēju” paredz pielāgot vidi Betas namā tā, lai katram cēsniekam būtu vieta, kur sevi garīgi, fiziski un profesionāli pilnveidot. Projektu konkursā “LMT Latvijai” iesniegts arī projekts mobilo grāmatu ratu izveidei, kuri ceļos pa iedzīvotāju iemīļotām vietām un ļaus ikvienam uz brīdi palasīt sevis izvēlēto grāmatu. Savukārt Ruckas muižā plānots izveidot muižas parka ganības, veicinot parka apsaimniekošanu un zālāju bioloģiskās daudzveidības atjaunošanu.

Cēsnieki projektu konkursā pieteikuši arī divus projektus, kuri saistīti ar rūpēm par mūsu četrkājainiem draugiem. Viens no tiem paredz speciālo suņu ekskrementu urnu iegādi un uzstādīšanu Viestura ielas rajonā, savukārt otrs – divu pārvietojamu suņu voljēru un divu siltinātu suņu būdu iegādi un uzstādīšanu dzīvnieku patversmē “Lācīši”.

Iedzīvotāju balsojumam izvirzītie projekti:
1. Aktivitāšu taka „Augstāk par zemi” (Projekta iesniedzējs biedrība „Cēsu Jaunā skola”)
2. Aktivizējamies – dziedam un sportojam (Projekta iesniedzējs Jānis Capars)
3. Beta ielūdz uz tēju (Projekta iesniedzējs Iveta Jermolājeva)
4. Bērnu aktīvās atpūtas laukuma izveide Rāmuļu pamatskolā (Projekta iesniedzējs Gatis Krakops)
5. Deviņu speciālo urnu suņu ekskrementu savākšanai iegāde un uzstādīšana
(Projekta iesniedzējs Sigita Romanovska)
6. Divu pārvietojamu suņu voljēru un divu pārvietojamu (siltinātu) suņu būdu iegāde un uzstādīšana (Projekta iesniedzējs Sigita Romanovska)
7. Esi aktīvs! (Projekta iesniedzējs Iveta Sietiņsone)
8. Florbola turnīrs 3x3 (Projekta iesniedzējs Dāvis Vilders)
9. Ielu vingrošanas aprīkojuma un brīvdabas mācību laboratorijas izveide Cēsīs, Saules ielas 19a nama pagalmā (Projekta iesniedzējs Oksana Zariņa-Jarohoviča)
10. Mobilie lietoto grāmatu „LASĀMRATI” (Projekta iesniedzējs Kristīne Auniņa)
11. Petanka laukuma izveide Cēsīs (Projekta iesniedzējs Juris Čeičs)
12. Pludmales volejbols Cēsīs (Projekta iesniedzējs Oskars Radziņš)
13. Publiskā bērnu spēļu laukuma rekonstrukcija (Projekta iesniedzējs Sigita Romanovska)
14. Ruckas muižas parka ganību izveide Cēsīs (Projekta iesniedzējs Līna Bērziņa)

Visu žūrijas izvirzīto projektu apraksti lasāmi pašvaldības mājaslapā. To, kuri projekti saņems finansiālu atbalstu, noteiks Cēsu novada iedzīvotāju balsojums, kurā tiks noteikti ne vairāk kā pieci konkursa uzvarētāji. Katrs projekta pieteicējs pretendē uz 500 – 2000 EUR lielu finansējumu. Balsot būs iespējams sekojošos veidos:

- Balsot iespējams LMT mājaslapā. No vienas IP adreses par noteikta novada projektiem var nobalsot tikai vienu reizi.
-‌ Ja esi LMT klients, vari balsot ar īsziņu, nosūtot izvēlētā projekta identifikāciju uz 1668. Piemēram, balsojot par Cēsu novada projektu ar 1. numuru, sūti tekstu Cesis1, par 2. – Cesis2 utt. Īsziņai tiek piemērota standarta īsziņas cena.
- Aizpildot balsošnas anketu, kas atrodas Cēsu novada pašvaldības ēkā, Bēzaines ielā 5, 2. stāvā, 206.kabinetā!

Iedzīvotāju balsojums ilgs no 11. maija līdz 28. maija plkst. 17:00. Rezultātu paziņošana Cēsīs notiks 9. jūnijā.

Publicēšanas datums: 2015. gada 11. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt