A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Mūžībā aizgājis ilggadējais Cēsu pilsētas pašvaldības priekšsēdētājs un deputāts Jānis Beikmanis

Mūžībā aizgājis ilggadējais Cēsu pilsētas pašvaldības priekšsēdētājs un deputāts Jānis Beikmanis

1.augusta pievakarē mūžībā aizgājis ilggadējs Cēsu pilsētas domes deputāts un priekšsēdētājs, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks JĀNIS BEIKMANIS.

Dzimis 1942.gada 4.decembrī Ērģemē zemnieku ģimenē, 1949.gadā, lai izvairītos no padomju varas deportācijām, ar ģimeni pārcēlies uz Rencēniem, kur pabeidzis Rencēnu vidusskolu. 1961.gadā iestājies Rīgas Politehniskā institūta Celtniecības fakultātē, pabeidzot studijas būvkonstrukcijas specialitātē 1970.gadā. Pēc studijām sāk darbu kā inženieris Cēsu dzelzsbetona konstrukciju rūpnīcā, kur vēlāk kļūst par galveno inženieri. Pēc tam darbojies kā ražošanas daļas priekšnieks Cēsu celtniecības uzņēmumā, ieņēmis vadošus amatus Cēsu celtniecības trestā un bijis dzīvokļu nodaļas vadītājs Cēsu rajona deputātu padomē.

1971.gadā Jānis Beikmanis ievēlēts par Cēsu pilsētas padomes deputātu, ar ko arī sācies viņa nerimstošais darbs pilsētas labā. 1984.gadā viņš kļuva par Cēsu pilsētas domes priekšsēdētāju un šo amatu saglabāja līdz pat 2001.gadam, kad kļuva par domes priekšsēdētāja vietnieku. Kā deputāts Cēsu pilsētas domē viņš darbojās līdz 2009.gadam.

Jānis Beikmanis bija aktīvs Atmodas darbinieks un 1991.gada janvārī piedalījās barikādēs Rīgā, par ko vēlāk tika apbalvots ar Barikāžu piemiņas zīmi. Par nopelniem Latvijas labā viņš 1998.gadā apbalvots ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

Jānis Beikmanis no sirds mīlēja Cēsis un darbam pilsētas labā veltīja 39 sava mūža gadus.

Atvadīšanās no Jāņa Beikmaņa notiks sestdien, 5.augustā, plkst.13.00 Cēsīs, Meža kapos.


Publicēšanas datums: 2017. gada 2. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt