A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Ministru kabineta balvas pasniegšana notiks Cēsīs

Ministru kabineta balvas pasniegšana notiks Cēsīs

Pirmdien, 16.novembrī, plkst.19.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notiks Ministru kabineta balvas pasniegšana, ko šogad saņems 6 Latvijas izcilības.

Pasākums atvērts ikvienam bez ieejas maksas.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta: 80000120, kd@mk.gov.lv vai elektroniski.


Otrdien, 10.novembrī, valdība atbalstīja Ministru kabineta balvas piešķiršanu piecām izcilām personībām un vienai apvienībai par nozīmīgiem nopelniem demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā, saimnieciskajā un sabiedriskajā darbībā. Ministru kabineta balva ir Latvijas Republikas valdības augstākais apbalvojums un šogad to pasniegs 20.reizi.

Ministru kabineta balvu šogad saņems:

• Nodibinājuma "Latvijas Olimpiešu sociālais fonds" valdes priekšsēdētāja, basketboliste Uļjana (Iulijaka) Semjonova - par mūža ieguldījumu sportā;

• Literatūrzinātniece Gundega Grīnuma - par mūža ieguldījumu Raiņa un Aspazijas daiļrades pētniecībā, kā arī par ieguldījumu Raiņa un Aspazijas 150.jubilejas gada sekmīgā norisē;

• Pedagoģe, horeogrāfe, Deju svētku virsvadītāja, Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece Ingrīda Edīte Saulīte - par mūža ieguldījumu dejas mākslā, Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un tālāknodošanā;

• Centrālās statistikas pārvaldes priekšniece Aija Žīgure - par ilggadēju un profesionālu darbu, kā arī inovatīvu pieeju valsts statistikas sistēmas attīstībā;

• Valsts sociālās aprūpes centra "Latgale" direktore Mārīte Grigāne - par ieguldījumu sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojuma kvalitātes pilnveidošanā personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem, personāla profesionalitātes celšanā, kā arī radošu pieeju centra infrastruktūras pilnveidošanā;

• Biedrība “Latvijas Politiski represēto apvienība” - par nozīmīgu ieguldījumu latviešu tautas vēsturiskās atmiņas saglabāšanā un nacionālo vērtību stiprināšanā.

Ministru kabineta balvas laureāti saņems Ministru kabineta Goda diplomu, Ministru kabineta balvas krūšu nozīmīti un naudas balvu 7115 eiro apmērā.

Šogad Ministru kabineta balvas svinīgā ceremonija notiks 16.novembrī Vidzemes koncertzālē “Cēsis” pulksten 19:00. Pēc balvu pasniegšanas ceremonijas otrajā daļā uzstāsies vokālā grupa “Framest” ar koncertprogrammu “Dainu skapis”. Pasākums atvērts ikvienam bez ieejas maksas. Svinēsim svētkus kopā!

Ministru kabineta balvas vēsture

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas Ministru kabineta balvu iedibināja 1995.gadā, simboliski atjaunojot Tēvzemes balvu. Tēvzemes balvu pirmās Latvijas brīvvalsts laikā 1937.gadā dibināja prezidents Kārlis Ulmanis.

Apbalvojuma nolikums paredz, ka Ministru kabineta balvu piešķir par nozīmīgiem darbiem vai nopelniem demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā, saimnieciskajā vai sabiedriskajā darbībā vai citās valstij nozīmīgās jomās. Visu atjaunotās Ministru kabineta balvas laureātu sarakstu iespējams aplūkot Ministru kabineta mājaslapā.

Pēc Valsts heraldikas komisijas aicinājuma 2013.gadā Valsts kanceleja sadarbībā ar dizaina biroju „H2E” pilnveidoja apbalvojuma vizuālo koncepciju, lai prestižā balva, kas ietver Ministru kabineta Goda diplomu un Ministru kabineta balvas nozīmīti, atbilstu gan Latvijas Republikas valdības augstākā apbalvojuma statusam, gan 21.gadsimta saturiskajam konceptam, mākslinieciskajām un tehnoloģiskajām iespējām.

Video: “Kas ir Ministru kabineta balva?” - Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķis Jānis Stradiņš
Video: “Kā tapa Ministru kabineta balvas Goda diploms un krūšu nozīmīte?”

Informāciju sagatavoja
Lita Juberte
Ministru kabineta preses sekretāre
Tālrunis: 67082919; 28803639
E-pasts: lita.juberte@mk.gov.lv

Publicēšanas datums: 2015. gada 11. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt