A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Medijs ≠ Komēdijs - NEpieDALIES KOMĒDIJĀ!

Medijs ≠ Komēdijs - NEpieDALIES KOMĒDIJĀ!

Viltus ziņas ir kā sērga, kas strauji izplatās internetā un sociālajos tīklos, radot dezinformāciju un maldus sabiedrībā. Lai cīnītos ar dalīšanos ar viltus ziņām, veicinātu medijpratību un kritisko domāšanu Valsts kanceleja sadarbībā ar Kultūras ministriju un Iekšlietu ministriju uzsāk kampaņu “Medijs ≠ Komēdijs”.

Komēdijai ir vieta kultūrā, filmās, seriālos un uzjautrinošos pasākumos, nevis viltus ziņu virsrakstos. Ticam, ka arī Tu proti atšķirt mediju no komēdijas!

Ar šo kampaņu aicinām kritiskāk un rūpīgāk izvērtēt internetā un sociālajos tīklos pieejamo informāciju un dalīties tikai ar tādām ziņām, par kuru patiesumu esam droši. Esi atbildīgs par ziņām, ko izplati, un nekautrējies aizrādīt citiem par viltus ziņu publicēšanu un izplatīšanu!

Pieci punkti, pēc kuriem atpazīt viltus ziņas:
1. Kāds ir ziņas virsraksts? (Pievērs uzmanību, vai ziņai ir “skaļš”, emocionāls, sensacionāls virsraksts, lietoti dažādi pārspīlējumi).

2.Pārliecinies par ziņas avotu! (Jāpārliecinās, vai to publicējis uzticams medijs, vai nav aizdomīgs domēna nosaukums, kas atgādina Latvijā populārus medijus.

3.Izpēti ziņas saturu! (Vai saturs sakrīt ar citos uzticamos medijos publicēto? Kādi foto, videomateriāli izmantoti, vai tiem ir atsauces? Vai teksta izkārtojums, gramatikas, pieturzīmju lietojums nerada šaubas?)

4.Veido savu uzticamo avotu sarakstu, kur varēsi pārbaudīt informāciju šaubu gadījumā!

5.Neklusē, ja pamani dezinformāciju (Uzrunā savus draugus, ģimeni, paziņas, ja viņi dalās ar nepatiesu informāciju, ziņo par maldinošu saturu sociālo tīklu uzturētājiem!)

Cīņa ar viltus ziņām nav viegla, taču mēs katrs varam pielikt savu roku, lai padarītu internetu tīrāku. Domā, pirms dalies! Iesaisties cīņā pret viltus ziņām! 

Vairāk informācijas: ej.uz/taure

Publicēšanas datums: 2018. gada 11. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt