A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Mediācijas diena Cēsīs

Mediācijas diena Cēsīs

Otrdien, 25.aprīlī, plkst.15.00 Koprades mājā SKOLA6 profesionāli mediatori aicina iedzīvotājus uz tikšanos. No plkst.14.30 mediatori tiksies ar Cēsu novada iestādēm un uzņēmumiem. Sarunu laikā sertificēti mediatori stāstīs par mediāciju praksē, tās sniegtajām iespējām, kā mediāciju pielietot un kāpēc tā ir noderīgs instruments ceļā uz domstarpību risināšanu.

Konflikti ir dabiska mūsu dzīves sastāvdaļa gan darbā, gan mājās, gan sabiedrībā. Pat ja šķiet, ka jūs runājat dažādās valodās, vai pat vispār vairs nesarunājaties, konflikts prasa risinājumu. Tad, kad domstarpības jau radušās, ir maldīgi domāt, ka no tām var aizbēgt, neliekoties ne zinis un tās nerisinot.

Risinājumi var būt dažādi – atkarībā no izvēlētā veida. Tiesāšanās, ko bieži automātiski izvēlas kā šķietami piemērotāko veidu, var būt saistīta ar papildu stresu, ko rada stingri reglamentētā tiesas procesa kārtība. Tāpat visbiežāk ir nepieciešama arī kvalificēta jurista palīdzība, lai uzsāktu un turpinātu tiesvedību, un tie ir papildu izdevumi. Tomēr ir iespēja izvēlēties arī citu veidu kā atrisināt domstarpības.

Mediācija ir konfidenciāls process, kuru vada mediators. Mediatora uzdevums ir atjaunot komunikāciju un veicināt konflikta pušu saprašanos, vadot tās to pušu pašu izvēlētā ceļā uz konflikta risinājumu. Atšķirībā no tiesas procesa, mediators neatstāj bez ievērības arī pušu emocijas. Mediācijā abas puses ir līdztiesīgas un tās netiek savstarpēji konfrontētas, tas ir - tām nekas nevienam nav jāpierāda. Mediators ir pilnībā neitrāls un vienlīdz atbalsta abas konflikta puses. Mediators secīgi vada puses caur noteiktām konflikta risināšanas pakāpēm, palīdzot apzināties savas patiesās vajadzības, kopīgi rast tām atbilstošu risinājumu.

Dalībnieki – Sertificētu mediatoru padomes locekļi, sertificēti mediatori:
Ilze Dzenovska,
Lelde Kāpiņa,
Laima Zelmene,
kā arī sertificēta mediatore Mirga Priedīte.

"Mediācija ir Tava iespēja risināt domstarpības atbildīgi un cieņpilni."
Vairāk informācijas un aktualitātes mediācijas jomā:
Tieslietu ministrija: www.tm.gov.lv, sadaļā – Mediācija
Sertificētu mediatoru padome: www.sertificetimediatori.lv

Publicēšanas datums: 2017. gada 21. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt