A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Matiasa Jansona skulptūra iegūst atsaucību Hanzas dienās Nīderlandē

Matiasa Jansona skulptūra iegūst atsaucību Hanzas dienās Nīderlandē

Cēsu tēlnieka un mākslinieka Matisas Jansona skulptūra “Salt, gar life” guvusi lielu atsaucību Starptautiskajās Hanzas dienās, kas jūnija vidū notika Nīderlandes pilsētā Kampenā.

Pateicoties lielajai interesei, ko guva šī skulptūra, arī beidzoties Hanzas dienām, tā apskatāma Kampenas multi-kultūras centrā.

“Lai iegūtu tiesības piedalīties vērienīgajās Hanzas dienās, bija jāiztur konkurss, kas tika izsludināts 2016.gada rudenī un tā tēma bija “Ūdens vieno / brīnumu pasaule,” skaidro tēlnieks.

Piesakoties konkursam bija jāapraksta topošā mākslas darba ideja, izskats, kompozīcija, izmantotie materiāli un citas nianses, kā arī jāiesūta CV, ko izvērtēja žurija. Ņemot vērā to, ka piedalīties varēja visas Hanzas savienības pilsētas, konkurss bija liels un tika izvēlēti vien 20 mākslinieki no astoņām pasaules valstīm.Pēc aicinājuma uz izstādi no konkursa rīkotājiem, sākts darbs pie skulptūras izstrādes, kas sastāvēja no dzīvnieku laizāmās sāls un cukura, no kā arī cēlies nosaukums “Salt, gar life”. Skulptūra tika veidota aptuveni divus mēnešus. Pats Jansons atzīst, ka sāls ir ļoti nepateicīgs un prasīgs pret instrumentiem materiāls un idejas vārdā ziedoti vairāki darbarīki.

Pēc skupltūras pabeigšanas tā tika transportēta uz svētku norises vietu. Šogad izstādei bija neparasts formāts – katram māksliniekam tika ierādīts neliels jūras kravas konteiners upes promenādē, ko katrs varēja ierīkot pēc savas labpatikas.

Mākslinieks pauž gandarījumu, ka viņa ideja tika uztverta un novērtēta. Jansona galvenā doma bija skulptūrā attēlot brīnumu, kas vienā veselumā spēj savienot sāli un cukuru. Tas esot novērtēts ne vien no apmeklētāju, bet arī citu autoru puses, kuri sākotnēji domāja, ka skulptūra veidota no granīta, marmora vai kāda cita, ierastāka materiāla.

Mākslas darbs ir 124 x 40 x 127 cm liels un tas šobrīd apskatāms Kampenas multi-kultūras centrā, bet jau drīzumā tiks nogādāts Cēsīs.

Publicēšanas datums: 2017. gada 12. jūlijs  

Komentāri

2017-07-17 13:24:15 Kā mācīja mūsu vecie tēlnieki ZĀLE , Jansons , Melderis , Alabergs u.c. ... taisiet vienalga ko , bet lai tā būtu TĒLNIECĪBA !!! un šoreiz MATTIAS to atkal ir pierādījis , ka jāturās pie klasiskām vērtībām , jo Vakareiropā vairs retais jēdz kas ir tēlniecība , tāpat kā šejienes kankari, kas slīgst mākslinieciskā nevarēšanā
2017-07-17 13:25:07 Kā mācīja mūsu vecie tēlnieki ZĀLE , Jansons , Melderis , Alabergs u.c. ... taisiet vienalga ko , bet lai tā būtu TĒLNIECĪBA !!! un šoreiz MATTIAS to atkal ir pierādījis , ka jāturās pie klasiskām vērtībām , jo Vakareiropā vairs retais jēdz kas ir tēlniecība , tāpat kā šejienes kankari, kas slīgst mākslinieciskā nevarēšanā

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt