A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Latvijā pirmo reizi notiks Tiesu izpildītāju diena

Latvijā pirmo reizi notiks Tiesu izpildītāju diena

Ceturtdien, 2.jūnijā, tiesu izpildītāji visā Latvijas teritorijā sniegs bezmaksas konsultācijas par faktu fiksēšanu, kas ir viena no tiesu izpildītāju amata darbībām.

Cēsīs bezmaksas konsultācijas sniegs:
Dita Voronova – Pļavas iela 5, 2.stāvs, Cēsis, LV-4101, tālrunis 64174884
Vēsma Ampermane – Raunas iela 14, Cēsis, LV-4101, tālrunis 64122601


“Faktu fiksēšana ir populārs un pieprasīts pakalpojums daudzās Eiropas valstīs, kurās pastāv šāda tiesu izpildītāja funkcija. Piemēram, Lietuvā kopš tiesu izpildītāja institūta reformas 2003. gadā faktu fiksēšanas gadījumu skaits pieaudzis vairāk nekā 12 reizes, kamēr Latvijā interese par faktu fiksēšanu sabiedrībā ir salīdzinoši neliela” pirmo Tiesu izpildītāju dienas temata izvēli skaidro Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētājs Andris Spore.
Fakta fiksēšanu tiesu izpildītājs veic pēc personas lūguma, aprakstot aktā konkrētus faktiskos apstākļus, ko fiksējis notikuma vietā. Piemēram, tiesu izpildītājs var fiksēt informāciju interneta tīkla vietnēs, mobilajās sakaru iekārtās, kā arī lietu faktiskos stāvokļus dabā. Pēc tam ieinteresētā persona var vērsties pret citu personu ar prasību par goda, cieņas vai zaudējumu piedziņu un tiesu izpildītāja sastādīto aktu izmantot kā rakstveida pierādījumu tiesā vai citā strīdu risināšanas institūcijā. Tāpat tiesu izpildītāja veikta fakta fiksēšana var iedzīvotājiem palīdzēt dažādu citu strīdu risināšanā.

Plašāka informācija par Tiesu izpildītāju dienas norisi pieejama Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes mājas lapā www.lzti.lv. Konsultācijas tiks sniegtas visas dienas garumā no plkst.10.00 līdz plkst.17.00. Ņemot vērā, ka laiks konsultāciju sniegšanai ir ierobežots, interesenti tiek aicināti pieteikties konsultācijām jau tagad.
Publicēšanas datums: 2016. gada 30. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt