A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Lāčplēša dienas pasākumus Cēsīs apmeklējuši 10 000 cilvēku

Lāčplēša dienas pasākumus Cēsīs apmeklējuši 10 000 cilvēku

Cēsīs iemīļotais Lāčplēša dienas pasākums, Latvijas kontūrā iedegto svecīšu instalācija, 11.novembra vakarā līdzīgi kā pagājušajā gadā pulcējis aptuveni 10 000 cilvēku, norāda idejas autors un realizētājs Renārs Sproģis.

Lāčplēša dienas pasākumi Cēsīs sākās ar ziedu nolikšanu pie Skolnieku rotas pieminekļa, kam sekoja lāpu gājiens no Skolnieku rotas pieminekļa līdz Lejas kapiem, kurā piedalījās vairāki simti dalībnieki no jaunsargiem, zemessardzes un Instruktoru skolas, kā arī cēsnieki un Cēsu viesi.

Cēsu pils parkā jau astoto gadu notika kopīgu sveču iedegšanu Latvijas kontūrā, kuru šogad papildināja multimediāls priekšnesums uz Viduslaiku pils mūriem "Iededz savu liesmu Latvijai", stāstot par latviešu rakstu zīmēm. Kā uzsver R. Sproģis, viena no pasākuma veiksmes atslēgām ir vēsturiskais un skaistais Cēsu Pils parks, kas vēl vairāk spēj izcelt pasākuma būtību un noskaņu.

Aizvien lielāku popularitāti Cēsu Lāčplēša dienas pasākumi iegūst pilsētas viesu vidū, kuri Latvijas kontūrā svecītes noliek tieši savas dzimtās pilsētas vai ciema vietā.Bet jau drīz, Latvijas Republikas Neatkarības proklamēšanas 97. gadadienā, cēsnieki un pilsētas viesi aicināti mīlestībā, saticībā un lepnumā par savu valsti baudīt svētku koncertu “Ikviens ir Latvija”, kas notiks 18. novembrī plkst.17.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. Ieeja koncertā ir bez maksas, tāpēc lūgums ierasties savlaicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots.

Koncertā piedalīsies Cēsu Kultūras centra mākslinieciskie kolektīvi - kori “Ābele”, “Vidzeme”, “Cēsu Pils koris”, “Beverīna” un “Wenden”, deju kolektīvi “Raitais solis”, “Randiņš”, “Dzirnas” un “Saulgrieži”, tautas vērtes kopa “Dzieti”, bērnu popgrupa “Hey” un pūtēju orķestris “Cēsis”.

Koncertā dzirdēsim tautā mīlētas dziesmas „Svētī debesīs šo zemi”, „Tad, kad latvieši iet Dievu lūgt”, „Cielaviņa”, „Dzimtā valoda” un daudzas citas. Skaistas melodijas izspēlēs pūtēju orķestris “Cēsis” un viņu pavadījumā deju kolektīvi izdejos tautā labi zināmas dejas „Nurmes polka”, „Pēc tolkas” un „Maģais dancis”. Koncerta režisore ir Inese Mičule, un to vadīs Valmieras Drāmas teātra aktieris Rihards Rudāks un Katrīna Marta Rinķe.

Publicēšanas datums: 2015. gada 12. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt