A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Krasnojarskas latviete Cēsīs saņem Latvijas pasi

Krasnojarskas latviete Cēsīs saņem Latvijas pasi

Cēsu jaunajā pilī 5.novembrī svinīgā, bet emocionālā gaisotnē Krasnojarskā dzīvojošā ārste, latviete Irina Porosjatņikova, saņēma savu Latvijas pasi.

Nokārtojot Latvijas valsts izvirzītās prasības, tai skaitā naturalizācijas eksāmenu latviešu valodā, 1964.gadā Krasnojarskā dzimušajai pēc Krievijas pases etniskajai latvietei Irinai šovasar piešķirta Latvijas pilsonība. Irina valsts svētku mēnesī viesojas Latvijā un Latvijas pilsoņa pasi vēlējās saņemt tieši Cēsīs, ar kurienes ļaudīm gadu gaitā izveidojusies cieša draudzība, veidojot kopīgus projektus un ekspedīcijas, kas saistītas ar Sibīrijas latviešu un viņu kultūras mantojuma apzināšanu un kopšanu.

Viņas senči ir vēstures grāmatās tā dēvētie veclatvieši. Pirms piecām paaudzēm, 20.gadsimta sākumā, Irinas senči brīvas zemes meklējumos no Latvijas aizceļoja uz Krasnojarskas apgabalu Sibīrijā. Daļa no dzimtas pēctečiem joprojām dzīvo Latvijā – Liepnā un Rīgā.

Irina pateicās visiem cilvēkiem, kuri viņai palīdzējuši pašmācības ceļā apgūt latviešu valodu, piebilstot, ka šī diena esot ļoti īpaša gan viņas jau aizgājušajiem senčiem, gan dzīvajiem radiniekiem Krievijā. "Mana dvēsele tagad ir mierīga," sacīja Irina.

Īpašajā dienā Irinu sveica Cēsu novada domes priekšsēdētājs, paužot gandarījumu, ka simboliskais brīdis notiek tieši Latvijas karoga un valstiskuma šūpulī - Cēsīs. Cēsu novada pašvaldības vārdā domes priekšsēdētājs jaunajai pilsonei pasniedza oficiālo Cēsu novada karogu, ko vest mājup uz Krasnojarsku.

Sveicēju pulkā arī bija Cēsu novada domes deputāti Aleksandrs Bimbirulis un Māris Niklass, bijušais Valsts prezidents Andris Bērziņš, Latvijas politiski represēto Cēsu biedrības pārstāvji, vairāki Sibīrijas latvieši, kuri nu dzīvo Latvijā, kā arī daudzi citi Irinas draugi, tostarp reģionālā laikraksta "Druva" žurnāliste Mairita Kaņepe, kura vadīja pasākumu un dalījās ar Daugavpilī piedzīvoto, kur latviešu valodas vērtēšanas komisijas bijusi pārsteigta par Irinas latviešu valodu, kas Krasnojarskā esot labāka nekā Daugavpilī.

Šajā dienā Cēsu Vēstures un mākslas muzejā atklāja arī mazu izstādi “100 senas latviešu atklātnītes”. Tā ir Irinas Porosjatņikovas izveidota kolekcija, kurā skatāmas kādas Krievijas latviešu ģimenes atklātnītes, kas dažādos svētkos saņemtas no tautiešiem Latvijā.

Publicēšanas datums: 2016. gada 5. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt