A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Kopā ar skolēniem atjauno Maija parka liepu stādījumus

Kopā ar skolēniem atjauno Maija parka liepu stādījumus

Trešdien, 16.oktobrī, ar Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas skolēnu līdzdalību tika atjaunoti Maija parka liepu stādījumi.

Kā ziņo Cēsu novada pašvaldības ainavu arhitekte Signe Ķerpe, Maija parkā pēdējo gadu laikā nācies nozāģēt pāris liepas, kas auga parkā gar celiņa malu un atradās rindveida stādījumā.

Kopā ar skolēniem tika iestādītas trīs holandes liepas (Tilia vulgaris) no stādaudzētavas "Ķikši". Liepas tika iestādītas tajās pašās vietās, kur auga iepriekšējās, lai laika gaitā nepazustu rindveida stādījums. Skolēni ar interesi klausījās par koku stādīšanu un kopšanu, Maija parkā atrodamajām koku sugām, uzdeva dažādus jautājumus kā arī fotografējas pie iestādītajiem kokiem.Stādīšana tiek īstenota Latvijas Pašvaldību savienības projekta "Pašvaldību darbi parkos" un Meža dienu gaitā. Projektu finansē Meža attīstības fonds. Latvijas pašvaldības Meža dienās turpina tradīciju padarīt Latviju krāšņāku ar koku stādījumiem un/vai mazo koka arhitektūras objektu izvietošanu parkos. Iepriekšējos gados šī projekta gaitā tika uzstādīta pīļu mājiņa Avotu ielejas parkā, kā arī tika rekonstruēta mājiņa kokā Maija parkā.
Publicēšanas datums: 2019. gada 18. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt