A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Klīnikas prioritātes šim gadam: pakalpojumu kvalitāte, pacientu komforts

Klīnikas prioritātes šim gadam: pakalpojumu kvalitāte, pacientu komforts

SIA "Cēsu klīnika" 2018.gadā izvirzījusi vairākas prioritātes, lai ne tikai uzlabotu pakalpojumu kvalitāti, bet arī pieejamību, komfortu un patīkamu atmosfēru ārstniecības procesā. Galvenais izaicinājums līdzīgi kā citās Latvijas klīnikās – personāla saglabāšana un jaunu speciālistu piesaiste.

Modernāka, ērtāka, drošāka vide

Lielākie 2018.gadā realizējamie projekti klīnikai ir remonti četrās telpu grupās. To rezultātā ārstēšanās vide kļūs drošāka un patīkamāka ķirurģijas, traumatoloģijas un ginekoloģijas profilu pacientiem, iegūstot sešas vienvietīgas un trīsvietīgas palātas, kas atbilst visiem modernas slimnīcas aprīkojuma noteikumiem.

Klīnika kā prioritāti izvirzījusi arī tālāku ķirurģiskā profila attīstību, piesaistot jaunus speciālistus ķirurģijā, traumatoloģijā un ortopēdijā un papildinot instrumentu un aparatūras klāstu modernu ķirurģisku ārstēšanas metožu attīstībai, šīs specialitātes nostiprinātas mūsdienīgā līmenī

Modernizēta tiek arī diagnostika. Liels ieguvums Cēsu un apkārtnes iedzīvotājiem ir jaunās endoskopisko izmeklēšanu iekārtas un endoskopisko kabinetu labiekārtošana, kas nodrošina pacientiem un personālam ērtu un drošu izmeklējumu veikšanu un pēcprocedūras apstākļus. Remonta laikā tiek veikta atsevišķu sanitāro telpu renovācija, kā arī priekšdarbi plaušu slimību kabineta plānotajai pārcelšanai no Palasta ielas 15 uz Slimnīcas ielu 9.

Patlaban saskaņošanas fāzē ar Veselības ministriju ir ERAF projekta realizācija, kurā plānots, ka jau šogad jaunu ultrasonogrāfu iegūs ne tikai ginekoloģijas speciālisti, bet to izmantos arī grūtnieču aprūpei. Paredzams, ka līdz ar jaunās medicīnas tehnoloģijas palīdzību uzlabosies pieejamība tik pieprasītajiem sirds un smadzeņu asinsvadu ultrasonogrāfiskajiem izmeklējumiem. Ginekologi un ķirurgi šogad varēs strādāt ar jaunu operāciju galdu.

Pēc daudzkārtējiem slimnīcas apmeklētāju, pacientu un darbinieku ierosinājumiem pieņemts lēmums par kafejnīcas atvēršanu klīnikā.

Jaunie ārsti – attīstības pamatakmens

Labu speciālistu klātbūtne ir būtiskākais nosacījums labas medicīniskās palīdzības saņemšanai. 24 stundu režīmā neatliekamo palīdzību nodrošina ārsti internisti, ķirurgi, traumatologi, pediatri, anesteziologi, reanimatologi un radiologi.

Pērn klīnikā savas darba gaitas uzsāka 18 jaunie ārsti, kas sniedz ieguldījumu ne tikai kvalitatīvai ārstniecībai, bet arī pakalpojumu pieejamībai. Jauno speciālistu piesaistes programmas realizācija, kas tika sākta 2015.gadā, vainagojusies ar pirmo klīnikas un pašvaldības finansiāli atbalstīto speciālistu darba gaitu sākšanu klīnikā, paralēli turpinot mācības izvēlētajā ārsta specialitātē.

Jāņem vērā, ka ārsta sagatavošanas cikls no vidusskolas absolventa līdz patstāvīgi praktizējošam ārstam ir 10-12 gadi, tādēļ ārstu-speciālistu un medicīnas māsu deficīts joprojām saglabājas. Līdzīgi kā citās valsts klīnikās, arī Cēsīs jūtams ginekologu un neirologu trūkums, tomēr klīnika strādā pie tā, lai spētu nodrošināt pakalpojumu un piesaistītu jaunos speciālistus. Personāla izaicinājums jūtams arī māsu, ķirurgu, traumatologu un anesteziologu profesijās.

Uzlabojumi arī infrastruktūrai

Līdzekļus plānots ieguldīt arī klīnikas teritorijas labiekārtošanā, tai skaitā – paplašināt stāvlaukumus apmeklētāju transportam.

Turpmākajos gados ERAF projektos paredzēts projektēt un 2021.-2022. gadā remontēt ārstniecības korpusa vēl neremontētās nodaļas, kā arī nomainīt 45 gadu veco apkures, ūdensapgādes, kanalizācijas un ventilācijas sistēmu. Projekta realizācijas pēdējā gadā tiks nomainīta arī 2001.gadā iegādātā rentgena iekārta uz jaudīgāku, precīzāku un pacientam drošāku.

Lielākais izaicinājums ir uzsākto projektu veiksmīga realizācija, kā arī sadarbības līguma ar Vidzemes slimnīcu abpusēji produktīva un konstruktīva īstenošana.

Klīnika valsts pasūtījumu pērn izpildījusi par 99,7%. Salīdzinot ar 2016.gadu, neto apgrozījums pērn pieaudzis par 6,1%, sasniedzot 5,05 miljonus eiro. Jau otro gadu pēc kārtas SIA “Cēsu klīnika” savu saimniecisko darbību beidz ar peļņu.

Publicēšanas datums: 2018. gada 14. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt