A  A  A
Lapas karte


Cik bieži apmeklē kultūras pasākumus Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Jauniešu forumā diskutē par brīvprātīgā darba iespējām

Jauniešu forumā diskutē par brīvprātīgā darba iespējām

Otrdien, 13.oktobrī, Cēsu Bērnu un jauniešu centrā notika ikgadējais Cēsu novada jauniešu forums. Šoreiz galvenā diskusiju tēma bija brīvprātīgā darba iespējas un kustība “Draudzīga skola”. Forumā dalībnieki definēja procesus, kurus būtu nepieciešams ieviest vai pilnveidot, lai uzlabotu jauniešu dzīves kvalitāti.

Jauniešu ieteikumi:
1. Tiešsaistes platforma ar brīvprātīgo darbu piedāvājumiem Cēsu novada pašvaldības mājas lapā, līdzīgi vakanču sludinājumi, kā atrast brīvprātīgā darba piedāvājumus.
2. Skolu pašpārvaldēm jākļūst par galvenajiem informācijas devējiem par brīvprātīgā darba iespējām savās klasēs.
3. Jauniešus motivētu vairāk iesaistīties brīvprātīgajā darbā iespēja saņemt vismaz simbolisku atlīdzību par paveikto.
4. Kā svarīgu priekšnosacījumu jaunieši izteica brīvprātīgā darba devēja attieksmi. Tai jābūt motivējošai, darba devējam jābūt laipnam, jaunieši vēlas būt novērtēti, nevis tikai "melnā darba" veicēji.

Vēl forumā jaunieši uzzināja par iespējām pārstāvēt skolēnu intereses klasē, skolā, pašvaldībā un valstī, kā arī par projekta “AktīviBrīvPrātīgs” iespējām, brīvprātīgo darbu un aktualitātēm Bērnu tiesību aizsardzības jomā. Pasākumā piedalījās visu Cēsu novada skolu pārstāvji – kopā ap 90 dalībnieku.

Jauniešu forumu 2015 organizē Biedrība “Youth for City – City for Youth” sadarbībā ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju, Cēsu novada Jauniešu domi un Cēsu novada pašvaldības izglītības nodaļu.

Projektu  „AktīviBrīvPrātīgs” (2014.EEZ/PP/1/MIC/106/052) īsteno biedrība Youth for City – City for Youth sadarbībā ar Cēsu bērnu un jauniešu centru.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina, Norvēģija un Latvijas valsts.

  Publicēšanas datums: 2015. gada 14. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt