A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Jaunajā apkures sezonā Cēsīs būs mazāks siltuma tarifs

Jaunajā apkures sezonā Cēsīs būs mazāks siltuma tarifs

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija nolēmusi apstiprināt SIA "Cēsu siltumtīkli" iesniegto siltumenerģijas tarifa projektu, kas pēc dabasgāzes brīvā tirgus atvēršanas paredz siltumenerģijas cenas samazinājumu no 61,56 EUR/MWh uz 60,70 EUR/MWh.

Regulators nolēmis, ka iesniegtais projekts atbilst normatīvo aktu prasībām, kā arī, ka jaunais siltumenerģijas gala tarifs stāsies spēkā no 2017.gada 1.septembra.

Kā ziņots, kopš 2009.gada "Cēsu siltumtīkli" siltumapgādes sistēmā, ieskaitot katlumājas, investējuši 4,65 miljonu eiro; no tiem siltumenerģijas pārvades tīklos kopā investēti 1,534 miljoni eiro. Arī nākotnē, izvērtējot zudumus siltumtrasēs un to tehnisko stāvokli, tiks turpinātas investīcijas pārvades tīklu atjaunošanā.

Tieši siltuma pārvades izmaksas Cēsīs ir dārgākas, nekā citur Latvijā. Tās ir par 15% augstākas, salīdzinot ar vidējiem rādītājiem citās līdzīga izmēra pilsētās. Tas tādēļ, ka siltumenerģija tiek transportēta lielos attālumos, un pa ceļam nav daudz patērētāju. Cēsīs ir liels reljefs, un tehniski sarežģīti izbūvēt vienotus siltuma tīklus visā pilsētā, jo tie būvēti dažādos laikposmos, kas samazina to efektīvu noslogošanu. Tas nozīmē, ka uz pārdoto apjomu ir palielināti siltuma zudumi un ekspluatācijas izdevumi.

Tomēr daudzviet Cēsīs iedzīvotāji par siltumenerģiju kvadrātmetrā maksā mazāk, nekā citur Latvijā, pateicoties aktīvajai māju energoefektivitātes celšanai, kas pierādījusi sevi, kā tūlītējs apkures izmaksu samazinātājs, tāpēc arī Cēsu novada pašvaldība aktīvi atbalstījusi daudzdzīvokļu namu siltināšanu un arī turpinās to darīt ar līdzmaksājumiem par katru siltināto kvadrātmetru.


Publicēšanas datums: 2017. gada 19. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt