A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Jāņa Rozenberga uzruna 18.novembrī

Jāņa Rozenberga uzruna 18.novembrī

“Latvija. Nekad un nekur savā mūžā tu vairs nedzirdēsi skaistāka vārda par šo vārdu, tāpēc nemities to daudzināt,” tā teicis Jānis Jaunsudrabiņš. Man prieks, ka arvien vairāk, arvien izteiktāk katru gadu mēs sajūtam Latviju kā savu. Tie var būt līdzdziedāti himnas vārdi, karoga lentīte pie krūtīm, svecītes Latvijas kontūrā vai vienkārši savas tautas un valsts klusa mīlestība. Tas ir apliecinājums, ka cienām un novērtējam to, ko mēs paši un mūsu senči ir divreiz izcīnījuši.

Mūsu vēsture diemžēl ir labs pierādījums tam, ka nav nekā trauslāka par suverenitāti. Tā ir svētība, par ko gatavību cīnīties mums jāapliecina ik dienu, jo galu galā gods būt saimniekiem savā zemē ir vien dažām pasaules tautām.
Bet šodien mēs esam stiprāki nekā jelkad agrāk. Mēs esam lielākā drošībā, mums ir lielāki sabiedrotie, un arī mēs paši esam daudz gudrāki, daudz reālistiskāki un daudz sagatavotāki.

Un īpašs prieks, ka esam auguši tik tālu, ka arī mūsu Instruktoru skola ir tik augstā līmenī, ka var apmācīt Ukrainas militāro personālu. Mēs esam sasnieguši to briedumu, kad būtiski ir ne tikai saņemt, bet arī dot. Mēs esam sasnieguši to briedumu, kad sajust Latviju, kad svinēt mūsu valsts svētkus un izjust svinīgu kopību pie mums ik gadu brauc cilvēki no visas Latvijas. Cēsis ir sākušas eksportēt patriotismu – par to nudien lepojos.

Taču šogad varam lepoties arī par piezemētākām, bet būtiskām un paveiktām lietām. Esam piedzīvojuši veiksmīgu izglītības sistēmas efektivitātes celšanu, izveidojot Cēsu Pilsētas vidusskolu un pārceļot Cēsu Profesionālo vidusskolu uz jaunām un moderni aprīkotām telpām. Cēsu Centrālā bibliotēka ir atkal iemājojusi savās skaistajās telpās. Gan mēs paši, gan pilsētas viesi novērtē gan jauno stacijas ēku, gan ekspresi, kas ved uz Rīgu un atpakaļ rītos un vakaros. Satiksmes sfērā sakārtoti arī Vaives maģistrālo ceļu jautājumi, bet Cēsis kļuvušas par labiekārtotu teritoriju – jauno Smilšu laukumu – bagātākas. Esam labojuši ielas un ietves. Esam svinējuši skaistus un krāšņus svētkus. Un to darīsim arī nākamgad. Tas viss, lai cēsnieks justos labi savās mājās. Sākam ar sevi, lai uzplauktu visa Latvija.

Tas ir būtiski, jo šovasar apbalvotais gada cēsnieks Renārs Sproģis jau astoto reizi mums 11.novembrī atgādināja, ka Latvija esam mēs paši. Tāpēc nemitēsimies ticēt un strādāt paši sev. Nemitēsimies daudzināt Latvijas vārdu. Paldies, ka varam vienoti godināt savu valsti. Priecīgus svētkus!

Publicēšanas datums: 2015. gada 18. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt