A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Izvērtēti cēsnieku dzīves kvalitātes uzlabošanas projekti

Izvērtēti cēsnieku dzīves kvalitātes uzlabošanas projekti

Cēsu novada pašvaldības rīkotā iedzīvotāju pašiniciatīvas konkursa „Sabiedrība ar dvēseli” žūrija  izvērtējusi  pieteikumus un  šī  gada budžeta ietvaros  pieejamais finansējums  4500 EUR  ir pietiekošs   6 projektu līdzfinansēšanai.  Kopumā konkursā tika iesniegti 19 projekti.
Ņemot vērā, ka pieteikumi bija saturīgi, daudzveidīgi, interesanti, komisija lūdza Domi palielināt līdzfinansējuma summu no budžeta. Pozitīva lēmuma gadījumā līdzfinansējums tiks piešķirts vēl 3 projektiem.

Konkursa žūrijas komisija  apstiprinājusi finansējuma  piešķiršanu  šādiem projektiem:

1. Bērnu rotaļu laukuma un brīvdabas mācību laboratorijas izveide Cēsīs, Saules ielas 19a nama iekšpagalmā
2. Ruckas  parka iedzīvināšana Cēsu pilsētvidē
3. Rotaļu laukumi Krīvu bērniem
4. Pop up mobilie grāmatu "Lasāmrati"
5. Cēsis glezno
6. Cīrulīšu dabas takas - vieta atpūtai dabai!
7. Ar velo pa Vaivi
8. Tuvāk
9. Golfs Cēsīs


Projektu  „Zaļie Pastariņi cēsniekiem” līdzfinansēs  Olimpic Casino Latvia, kas no visiem iesniegtajiem projektiem izvēlējās atbilstošāko un viņuprāt interesantāko. Projekti tika vērtēti , ņemot vērā projektu sabiedrisko nozīmīgumu un ieguvumu apkārtējiem, tika  ņemta vērā projekta dzīvotspēja, izmaiņas mikroklimatā, sociāli ekonomisko apstākļu uzlabošanās un to ietekme uz teritorijas attīstību. Nozīmīgs faktors bija projekta rezultātu  ieguvēju skaits.  Ne visas pieteikumos pieprasītās līdzfinansējuma izmaksas  tika attiecinātas.  Komisija vadījās no izmaksu ilgtspējības.

Konkursa mērķis ir uzlabot Cēsu novada  iedzīvotāju dzīves kvalitāti ar pašu iedzīvotāju iniciatīvu gan infrastruktūras, gan sociālajā jomā. Konkurss tiek organizēts jebkurai iedzīvotāju grupa. Projektu, kas ir saistīts ar dzīves kvalitātes uzlabošanu, un ko pati grupa spēj īstenot, varēja iesniegt līdz 2015. gada 20. aprīlim

Projektu īstenošanas beigu termiņš ir 2015. gada 30. septembris. Mēneša laikā pēc projektu pabeigšanas žūrija apmeklēs, izvērtēs visus projektus un tiksies ar projekta grupu kontaktpersonām.. Balvas un pateicības par veiksmīgu projektu ieviešanu pasniegs Cēsu novada pašvaldības svētku pasākumā 2015. gada novembrī.
Savukārt  LMT Latvija līdzfinansētajā konkursā kopumā pieteikti 16 projekti, taču  uz balsošanu tika atlasīti 14 projekti.  Balsošana ir noslēgusies un  notiek balsu apkopšana.

Visas balsošanā iesaistītās  grupas- projektu pieteicēji  tiek aicināti  š.g.  9. jūnijā plkst. 14.00  Vidzemes koncertzāles „ Cēsis”  kamerzālē uz noslēguma pasākumu.


Publicēšanas datums: 2015. gada 29. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt