A  A  A
Lapas karte


Kādas aktivitātes šajā ziemā izbaudi visvairāk?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Izmaiņas ZAAO EKO laukumu pakalpojumos

Izmaiņas ZAAO EKO laukumu pakalpojumos

Ar 1.maiju SIA “ZAAO” dalīto atkritumu pieņemšanas laukumos jeb EKO laukumos ieviestas izmaiņas vairāku atkritumu veidu pieņemšanā.

Iedzīvotāji EKO laukumos Cēsīs, Lapsu ielā 19 un Bērzaines ielā 31 bez maksas var nodot apavus. No iedzīvotājiem tiks pieņemti lietoti, bet vēl nenolietoti apavi – kurpes, sandales, sporta apavi u.c.. Apaviem jābūt pa pāriem, sausiem un tīriem, var būt nepieciešami labojumi (piemēram, rāvējslēdzim, papēdim), Sīkāku informāciju par apavu kvalitāti sniegs EKO laukumu pārziņi. Pilnīgi sabojāti un nelietojami apavi netiks pieņemti, tāpat nodošanai neder arī gumijas zābaki.

Savukārt par maksu no 1.maija EKO laukumos no iedzīvotājiem pieņem logu stiklu – 12.10 EUR/m3 (ar PVN), arī TV un datoru monitorus. CRT tipa TV un datoru monitori tiek pieņemti par 4 EUR/gab., bet LED, LCD TV un datoru monitoru nodošana maksā 2 EUR/gab. Arī par vieglo automašīnu riepu atstāšanu EKO laukumos turpmāk jāmaksā 2,50 EUR/gab.(ar PVN).

Ja jānodod krāsu bundžas un luminiscentās spuldzes, bez maksas tiek pieņemts noteikts apjoms - krāsu bundžām 10 l no mājsaimniecības gadā, spuldzēm 10 gab. no mājsaimniecības gadā. Ja iedzīvotājs atvedis lielāku apjomu par minēto, par pārējo jāmaksā: par luminiscentām spuldzēm 0.21 EUR/gab + PVN, par krāsu bundžām 1.65 EUR/iepakojuma tilpuma litrs + PVN.

EKO laukumos joprojām bez maksas tiek pieņemti pārstrādei derīgie materiāli: papīrs un kartons, dzērienu kartona iepakojums (tetrapakas un elopakas), polietilēna plēve, PET dzērienu pudeles, sadzīves ķīmijas un kosmētikas plastmasas pudeles un kannas, pudeļu un burku stikls, metāla iepakojums (piemēram, skārdenes un konservu kārbas) un metāla sadzīves priekšmeti, neizjauktas sadzīves elektriskās un elektroniskās iekārtas (izņemot TV un datoru monitorus).

Publicēšanas datums: 2018. gada 25. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt