A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Ievēro dzīvnieku turēšanas noteikumus publiskās vietās

Ievēro dzīvnieku turēšanas noteikumus publiskās vietās

Ņemot vērā sūdzības un zvanus, ko Cēsu novada pašvaldības policija saņēmusi pēdējā mēneša laikā par mājdzīvnieku turēšanu un atrašanos publiskajā telpā, atgādinām Cēsu novadā spēkā esošos dzīvnieku īpašnieku un turētāju pienākumus.

Suņiem ir obligāti jābūt reģistrētiem vienotajā valsts reģistrā. Dzīvnieka īpašniekam vai turētājam ar dzīvnieku atļauts atrasties Cēsu novada pašvaldības sabiedriskajā teritorijā (pastaigu laukumos, ielās un citur), tikai tad, ja viņš reģistrējis dzīvnieku. Informācija par dzīvnieku reģistrēšanu atrodama ldc.gov.lv.

Dzīvnieka īpašnieks nedrīkst pieļaut dzīvnieka klaiņošanu, to nepieskatītu izlaižot no dzīvokļa, mājas vai norobežotas teritorijas. Ārpus norobežotas teritorijas suni ved pavadā. Atrodoties ārpus dzīvokļa, mājas vai mājas iežogotā pagalma, dzīvniekam ap kaklu jābūt apliktai kakla siksnai ar tai piestiprinātu reģistrācijas zīmi. Ja suns atzīts par bīstamu, tam, atrodoties ārpus norobežotas teritorijas, jābūt arī uzpurnim un sarkanas krāsas lentai. Par dzīvnieka pazušanu nekavējoties jāziņo Cēsu novada Dzīvnieku patversmei vai Pašvaldības policijai.

Pilsētās un ciemos ārpus norobežotās teritorijas suns bez pavadas var atrasties zaļajā zonā un mežā pastaigas laikā īpašnieka vai turētāja uzraudzībā un redzeslokā tādā attālumā, kādā īpašnieks vai turētājs spēj kontrolēt dzīvnieka rīcību. Ar suņiem aizliegts uzturēties izglītības iestāžu teritorijās un pilsētas stadionos, kā arī vietās, kur uzstādītas norādes, kas aizliedz suņu atrašanos attiecīgajās teritorijās.

Atrodoties parkos, skvēros, bērnu rotaļu laukumos, suņiem jābūt pavadā, ar kaklasiksnu vai iemauktiņiem, ja vien dzīvnieku atrašanās šajās teritorijās nav saistīta ar to demonstrēšanu un saskaņota ar pašvaldību.

Suņa īpašnieks vai turētājs sabiedriskās vietās var īslaicīgi atstāt suni vienu, ja suns ir piesiets pavadā, kas nav garāka par metru, un ja tas netraucē personu un transportlīdzekļu kustību un neapdraud cilvēku vai dzīvnieku drošību. Dzīvnieka īpašniekam apdzīvotu vietu teritorijā jāsavāc sava mājas (istabas) dzīvnieka ekskrementi.
 
Dzīvnieka īpašniekam vai turētājam ir pienākums nodrošināt, lai mājas (istabas) dzīvnieks (smaka, riešana vai gaudošana) netraucētu mājas vai apkārtnes iedzīvotājus. Dzīvnieka vešanu ārpus dzīvokļa, mājas vai pagalma jāuztic personai, kas spēj kontrolēt un savaldīt dzīvnieku, un nodrošināt, lai mājas (istabas) dzīvnieks neapdraud cilvēkus un dzīvniekus.
 
Ar noteikumiem, kas regulē mājdzīvnieku turēšanu Cēsu novadā, iepazīsties šeit, savukārt Ministru kabineta noteikumus, kas nosaka dzīvnieka īpašnieka pienākumus, lasi šeit.


Publicēšanas datums: 2019. gada 27. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt