A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Iesaka neizmantot Rūcamavota ūdeni kā dzeramo ūdeni

Iesaka neizmantot Rūcamavota ūdeni kā dzeramo ūdeni

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs (LVĢMC) veiktajiem pazemes ūdeņu kvalitātes novērojumiem, iedzīvotājiem iesaka neizmantot Rūcamavota ūdeni ikdienas patēriņā kā dzeramo ūdeni, ziņo Pārgaujas novada pašvaldība. 

Katru gadu LVĢMC izvērtē iepriekšējā gada valsts monitoringā iegūtos rezultātus un sagatavo informācijas apkopojumu (pārskatu) par virszemes un pazemes ūdeņu stāvokli. Šajā sakarā LVĢMC ir informējis Vides un reģionālās attīstības ministriju, ka, izvērtējot 2016.gada valsts pazemes ūdeņu monitoringa rezultātus, Rūcamavotā (1 paraugā) ir konstatēta augu aizsardzības līdzekļu sastāvā ietilpstoša darbīgā viela – propazīns. Vienlaikus ministrija vērš uzmanību, ka noteiktā propazīna koncentrācija nepārsniedz pieļaujamās koncentrācijas robežlielumu.

Ievērojot minētās vielas klātbūtni Rūcamavota ūdenī, kā arī avotu salīdzinoši lielo neaizsargātību pret dažāda veida piesārņojumu, ministrija neizslēdz iespēju, ka arī turpmāk šā avota ūdenī var tikt konstatēts piesārņojums.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbildībā ir vides un dabas resursu monotirings, tai skaitā arī pazemes ūdeņu kvalitātes novērojumi, kurus atbilstoši ar ministriju nosēgtajam līgumam veic Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs (LVĢMC). Novērojumu mērķis ir iegūt datus par pazemes ūdeņu sastāvu un cilvēka darbības ietekmi uz to. Kvalitātes mērījumu ietvaros LVĢMC analizē gan pazemes ūdeņu dabiskā stāvokļa rādītājus, gan arī iespējamā piesārņojuma indikatorus, kā arī nosaka paraugos metālu, augu aizsardzības līdzekļu un citu specifisku piesārņojošo vielu koncentrācijas. Šos paraugus ņem četras reizes gadā.

Publicēšanas datums: 2017. gada 11. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt