A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Gada laikā aplikācijā “Cēsis 8911” atrisinātas 422 problēmas

Gada laikā aplikācijā “Cēsis 8911” atrisinātas 422 problēmas

Ar pērn janvārī izveidotās mobilās lietotnes “Cēsis 8911” palīdzību 2018.gadā atrisinātas 422 problēmas.

Pirmā gada laikā kopš darbības sākšanas lietotnē “Cēsis 8911” kopumā saņemti 464 iesniegumi, no kuriem 15 tikuši pāradresēti atbilstošajiem dienestiem ārpus pašvaldības, bet 27 risinājums rasts vai tiks meklēts ilgtermiņā.

Iesniegtās problēmas visbiežāk saistītas ar dažādiem pilsētas infrastruktūras bojājumiem - ielu apgaismojumu, ceļa zīmēm, ielu stāvokli un uzturēšanu. Kā atzīst Īpašumu apsaimniekošanas pārvaldes darbinieki, aplikācija ir labs palīgs darbā, jo visur būt un katru ķibeli pamanīt ikdienā ir neiespējami.

Arī pašvaldības policijas priekšnieks Guntars Norbuts aplikācijas darbības pirmo gadu vērtē pozitīvi: “Tas pašvaldības policijai ir noderīgs rīks. Ar aplikācijas ieviešanu audzis pašvaldības policijas darba apjoms, bet tas nozīmē, ka iedzīvotāji ar “Cēsis 8911” palīdzību aktīvāk ziņo par pamanītiem pārkāpumiem. Aplikācija ļauj veidot tiešu saiti ar katru klientu – atbildam uz katru iesniegumu un ziņojam par tālāko problēmas risinājumu.”

Aplikācija mudina negaidīt, kamēr problēma atrisināsies pati no sevis, bet gan rīkoties, lai tā tiktu novērsta pēc iespējas drīzāk. Visbiežāk risinājums lietotnē iesniegtajām problēmām tiek rasts pāris dienu laikā. Ikviens iedzīvotājs, kas, izmantojot aplikāciju, operatīvi ziņo par pamanītām problēmām, palīdz uzturēt kārtību Cēsu novadā.

Lietotnei “Cēsis 8911” šobrīd ir 894 aktīvi lietotāji. Ikviens, kas lejuplādē aplikāciju, var ne tikai sniegt informāciju pašvaldībai par pamanītajām nebūšanām Cēsu novadā, bet arī saņemt iedzīvotājiem aktuālu informāciju par norisēm Cēsu novadā, piemēram, satiksmes ierobežojumiem.

Tāpat pērn sācis darboties Cēsu novada pašvaldības četrciparu numurs 8911, kas pieejams 24 stundu režīmā un ļauj cēsniekiem un vaivēniešiem sazināties ar pašvaldību, lai telefoniski informētu par nebūšanām, kurās nepieciešama pašvaldības palīdzība.

Abi risinājumi paredzēti, lai ikvienam neatkarīgi no pieejamajām tehnoloģijām būtu iespēja ziņot par sev aktuālām problēmām ērtā un vienkāršā veidā. Gan aplikācija, gan zvans uz 8911 ir bezmaksas, un to darbība iespējama, pateicoties Cēsu novada Pašvaldības policijai un tās dežurantiem, kuri ir apmācīti, lai visu diennakti spētu apkalpot gan aplikācijas paziņojumus, gan ienākošos zvanus ne tikai par sabiedriskās kārtības, bet arī jebkādiem citiem ar pašvaldību saistītiem jautājumiem.

“Cēsis 8911” ir bezmaksas lietotne, kas pieejama “Android” un “Apple” viedtālruņiem attiecīgi “Google Play” vai “App Store” platformās. Tās izstrādātājs ir SIA “Mobio”.

Publicēšanas datums: 2019. gada 8. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt