A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Ēnu diena Cēsu klīnikā

Ēnu diena Cēsu klīnikā

Pagājušajā nedēļā visā Latvijā notika ēnu diena. Tajā piedalījās arī vairākas Cēsu novada iestādes. Viena no tām, kas ar prieku dalījās zināšanās un pieredzē ar skolēniem bija Cēsu klīnika, kur šogad tika ēnoti pieci speciālisti.

Ēnu dienas mērķis ir veicināt un pilnveidot skolēnos radošo potenciālu un uzņēmējspējas jau no pirmajiem skolas gadiem, bet Ēnu dienas galvenie uzdevumi ir paplašināt skolēnu redzesloku un izpratni par nepieciešamajām zināšanām un prasmēm, kas jāapgūst, lai varētu sevi pilnvērtīgi realizēt iecerētajā nākotnes darbības jomā.

Viena no ēnotāju pieprasītākajām nozarēm ir slimnīcu darbība un no profesijām - ārsts.

Cēsu klīnikas personāls ir gandarīts, ka skolēni arī šogad pieteicās „ēnot" ārstus, tas nozīmē, ka profesija ir saistoša jaunajai paaudzei.

Skolēni vairāku stundu garumā kļuva par Bērnu slimību nodaļas ar dienas stacionāru virsārstes dr.S.Kides, Ķirurģijas nodaļas virsārsta dr.V.Vaivoda, Uzņemšanas nodaļas vadītājas dr.I.Zandes, Radioloģijas un diagnostikas nodaļas visārstes dr.S.Kiršteines un dr.Klauna „ēnām”.

Kā galvenos iemeslus piedalīties Ēnu dienā un iepazīt ārsta profesiju skolēni min interesi par medicīnu, vēlmi izzināt ārstu ikdienu, kā arī pilnveidot savas prasmes un zināšanas. Šāda veida pieredze ir solis tuvāk skolēnu sapņa īstenošanai - nākotnē kļūt par mediķiem, skaidro Ēnu dienas dalībnieki.

Ēnotāju atsauksmes:
Sandis – mērķis bija iepazīties tuvāk ar ārsta profesiju. Tas īstenojās par 100%. Klīnikas kolektīvs ir ļoti draudzīgs un laipns.
Ance Elīna – mans mērķis bija pavērot cik saspringts, grūts un neparedzams darbs ir uzņemšanas nodaļas mediķiem, jo nevar zināt, kas atgadīsies. Šos darbiniekus man patika ēnot, tie bija atsaucīgi, bet pati par ārsti nekad nekļūšu.
Veronika - mans apmeklējuma mērķis bija ēnot bērnu nodaļas māsiņas. Mērķis neīstenojās, jo esmu pārāk emocionāla, ir bailes no asinīm. Atsauksmes labas, darbinieki runīgi un atsaucīgi.
Madara – Ēnu dienas mērķis redzēt kā strādā māsiņas un dakteres. Labprāt uzzinātu vairāk par saslimšanām un slimībām.
Anete Līga - mans mērķis bija iepazīties ar Dr.Klauna darbību. Diena bija jauka kopā ar Dr.Tūtu.
Ilze - mērķis bija saprast kā strādā Dr.Klauns. Tas īstenojās. Viss bija ļoti labi. Esmu apmierināta, gribētu garāku ēnošanas laiku.
Roberta – redzēju cik daudz pienākumu ķirurgam. Bija ļoti interesanti operāciju zālē.
Marta – mans mērķis bija noskaidrot, cik grūti būt ārstam.

Informāciju sagatavoja:
Cēsu klīnikas
Klientu un pacientu reģistratore
Valda Dzilna

Publicēšanas datums: 2016. gada 18. februāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt