A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Dziesmusvētku kalniņā pacelts Latvijas karogs

Dziesmusvētku kalniņā pacelts Latvijas karogs

Dziesmusvētku kalniņā Cēsīs 17.novembrī ar cēsnieku atbalstu uzstādītajā karoga mastā pacelts Latvijas karogs.

Karogu mastā uzvilka idejas iniciators uzņēmējs Andris Lukstiņš. Pateicoties viņa idejai un neatlaidībai, kā arī citu cēsnieku dedzīgumam un atbalstam, karoga dzimtenē Cēsīs kļuvis par vienu sakoptu un nozīmīgu vietu vairāk.

Kalniņā, kas atrodas Lenču un Krasta ielas krustojumā, 1973.gadā, svinot Dziesmu svētku simtgadi, Cēsu rajona kori stādīja ozolus un novietoja piemiņas akmeņus ar savu koru nosaukumiem. Iecerēts nākotnē Dziesmusvētku kalniņu labiekārtot un padarīt par dažādiem pasākumiem un atpūtai piemērotu vietu. Šobrīd teritorija ir privātīpašums, taču jau tuvā nākotnē to savā pārziņā pārņems pašvaldība.

Paceļot karogu, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs novēlēja: “Lai mūžam plīvo karogs, lai mūžam skan dziesma!”

Sanākušos cēsniekus ar patriotiskām dziesmām priecēja dažādu Cēsu novada koru dalībnieku apvienotais koris. Uzstādītais karoga masts ir 18 metrus augsts, un tajā Latvijas simtgades XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku noslēguma koncertā Mežaparkā plīvoja Latvijas karogs. Karoga masta autentiskumu apstiprina tā ražotājs un uzstādītājs lielajā Dziesmu svētku estrādē SIA “Amberlat”.

Paldies ikvienam, kas atbalstīja projektu, palīdzot Cēsīm un cēsniekiem Latvijas simtgadē uzdāvināt skaistu un īpašu vietu Cēsīs!

Projekts īstenots ar iedzīvotāju iniciatīvu platformas "Cēsu projekti" atbalstu.


Publicēšanas datums: 2018. gada 16. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt