A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Diskusija "Vai Cēsīs var būt kūrorts?" festivālā "Lampa"

Diskusija "Vai Cēsīs var būt kūrorts?" festivālā "Lampa"

Festivāla "Lampa" laikā aicinām piedalīties diskusijā "Vai Cēsīs var būt kūrorts?" 29.jūnijā plkst.19.00, kurā meklēsim Cēsīs kūrorta potenciālu līdzdarbīgās plānošanas darbnīcā ar XR un miksētās realitātes rīkiem!

Vēsturiski kūrorts Cīrulīšos attīstījies jau kopš pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem. Laika posmā no 1945.gada līdz 1992.gadam Cīrulīšos tika izveidota ārstniecības un atpūtas infrastruktūra, kas gadā apkalpoja līdz pat 80 000 cilvēku.

Cīrulīšu teritorijā pašvaldība ar emisijas izsoles instrumenta līdzfinansējumu un EEZ Norvēgijas finanšu instrumenta līdzfinansējumu līdz 2023.gadam plāno uzbūvēt  pašpietiekamu ēku - Nākotnes tehnoloģiju zinātnes centru ar  paplašinātu kosmosa tematiku. Plānots, ka šī centra darbība Cīrulīšos piesaistīs vairāk nekā 100 000 apmeklētāju gadā. Nākotnes tehnoloģiju zinātnes centrā oriģinālos veidos varēs iegūt zināšanas par tehniskām un dabas zinātnes jomām, izzināt moderno tehnoloģiju un dabas mijiedarbību. Centram plānota liela āra telpa, bet plānots, ka dažādas izzinošas nodarbības notiks arī Gaujas senlejas teritorijā.

Gaujas senlejas dabas un ainaviskās vērtības kalpo par pamatu iespējai šeit atkal atdzimt kūrortam ar mūsdienīgiem un kvalitatīviem veselības tūrisma objektiem un pakalpojumiem, taču aktuāls ir jautājums – vai Cēsis var būt kūrorts mūsdienās?
Interaktīvās darbnīcas gaitā dalībnieki domās par to, kādam jābūt kūrortam un ko ar to saprotam šodien?

Ikvienam darbnīcas dalībniekam būs iespēja teleportēties perspektīvā kūrorta teritorijās ar virtuālās realitātes un 360 fotofiksāciju palīdzību.

Īpaši aicinām darbnīcai pievienoties Cēsu iedzīvotājus, kūrortu baudītājus, uzņēmējus, tūrisma nozares pārstāvjus un interesentus, kā arī teritoriju plānotājus.


Publicēšanas datums: 2019. gada 28. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt