A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Darbu sāks Cēsu novada pašvaldības projektu platforma “CēsuProjekti.lv”

Darbu sāks Cēsu novada pašvaldības projektu platforma “CēsuProjekti.lv”

Lai veicinātu cēsnieku iesaisti pašvaldības projektu konkursos, radīta jauna, mūsdienīga platforma “CēsuProjekti.lv”, kas nodrošinās ērtāku projektu iesniegšanu un iespēju par tiem uzzināt pēc iespējas vairāk Cēsu novada iedzīvotāju. Platforma darbu sāks 13.aprīlī.

Kā norāda Cēsu novada pašvaldības Attīstības nodaļas projektu un attīstības speciāliste Evija Taurene, pats galvenais ieguvums no jaunās platformas ir iespēja cēsniekiem iesaistīties, gan iesniedzot idejas tiešsaistē ar mazāku birokrātijas slogu, gan atbalstot tās, kas, viņuprāt, būs vispiemērotākās Cēsu novadam, tādā veidā nosakot vērtīgākos projektus, kam pašvaldībai piešķirt finansējumu.

Jauno platformu veido trīs galvenie etapi. Vispirms iedzīvotāji piesaka savu iniciatīvu un projekta ideju “CēsuProjekti.lv” platformā. Tālāk to izvērtē žūrija, kas pārliecinās par projekta atbilstību konkursa nolikumam. Labvēlīga žūrijas lēmuma gadījumā pašvaldība garantē līdzfinansējumu projektam 50% apjomā, ja projekta autoriem 90 dienu laikā platformā izdodas savākt 50% līdzfinansējumu no cēsniekiem.

Līdzfinansēšanas sistēma ir droša un pārbaudīta, jo balstīta uz sevi pierādījušās platformas projektubanka.lv bāzes, kas visā Latvijā jau ļāvusi realizēt 25 projektus, piesaistot vairāk kā 2000 cilvēku līdzfinansējumu 64 000 apjomā. Līdz ar to cēsnieki var bez bažām uzticēt savu finansiālo atbalstu idejām, zinot, ka, pirmkārt, viņu dati ir drošībā, un, otrkārt, gadījumā, ja idejai neizdosies savākt līdzfinansējumu, naudu būs iespējams ieguldīt citā interesantā projektā vai arī saņemt atpakaļ savā kontā.

“Tā kā pašvaldības budžetu veido cēsnieku nodokļu maksājumi, ir tikai loģiski, ka veidojam lielāku iedzīvotāju iesaisti, lemjot par tā izlietojumu. Esmu priecīgs, ka šādi ne tikai varēsim redzēt, kāda veida projektus cēsnieki vēlas redzēt vairāk, bet ka vairāk cēsnieku arī uzzinās par šiem konkursiem un, iespējams, nolems realizēt kādu savu ideju,” stāsta Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Ņemot vērā, ka arvien vairāk cēsnieku savstarpējai saziņai un diskusijām izvēlas sociālos tīklus, un arī norēķini internetā vairs nav nekas jauns – arī Cēsu senioriem, kuri uzrādījuši lieliskus rezultātus “Pieslēdzies, Latvija!” apmācības programmā –, nav pamata uzskatīt, ka projektu vērtēšana internetā atsvešinātu cilvēkus vai padarītu konkursu sarežģītāku. Tieši otrādi – tas kļūs atvērtāks, dodot cēsniekiem iespēju novērtēt idejas savam novadam jebkurā laikā un no jebkuras vietas pasaulē, aizstājot mapes ar papīra projektu iesniegumiem, ko vērtēja šaurāks žūrijas loks.

“CēsuProjekti.lv” pirmajā kārtā šogad tiks realizēts cēsniekiem populārais konkurss “Sabiedrība ar dvēseli”. Paredzams, ka, platformai uzrādot labus rezultātus, tajā tiktu iekļauts arvien vairāk pašvaldības finansēto projektu konkursu, lai veicinātu to popularitāti un cēsnieku iesaistīšanu sava novada nākotnes veidošanā.

Vairāk informācijas ŠEIT.
Projektus pieteikt un atbalstīt var www.cesuprojekti.lv.Publicēšanas datums: 2017. gada 12. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt